Ekonomi

Apple, Broadcom ile anlaştı

Apple’dan yapılan açıklamada, anlaşma ile Broadcom’un 5G radyo frekansı bileşenleri ve FBAR filtreleri de dahil olmak üzere son teknoloji kablosuz iletişim bileşenleri geliştireceği bildirildi.

FBAR filtrelerinin birkaç değerli Amerikan üretim ve teknoloji merkezinde tasarlanıp üretileceği belirtilen açıklamada, Apple’ın şu anda Broadcom’un Fort Collins FBAR filtre üretim tesisinde 1100’den fazla istihdamı desteklemeye yardımcı olduğu belirtildi.

Açıklamada, 5G teknolojisinin yeni nesil tüketici elektroniğinin geleceğini şekillendirdiği ve Apple’ın ABD’de bu alanı geliştirmek için on milyarlarca dolar harcadığı vurgulanırken, bu yatırımların şirketin bir modülü olduğu belirtildi. 2021’de 5 yılda ABD ekonomisine 430 milyar dolar yatırım taahhüdü. .

Apple’ın Amerikalı tedarikçilerle doğrudan harcamalar, veri merkezi yatırımları, ABD’deki sermaye harcamaları ve diğer yerel harcamalarla hedefine ulaşma yolunda ilerlediği kaydedildi.

Apple CEO’su Tim Cook yaptığı açıklamada, “Apple’ın tüm ürünleri ABD’de tasarlanıp üretilen teknolojilere dayanıyor ve Amerika’nın geleceğine sarsılmaz bir inancımız olduğu için ABD ekonomisine yatırımlarımızı derinleştirmeye devam edeceğiz” dedi. . sözlerini kullandı.

haber-askale.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Altındağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu