Yaşam

Metin Göktepe kimdir? Metin Göktepe Biyografi

Ölümünün 27. yılında kabri başında anılan Metin Göktepe ile ilgili araştırmalar arttı. Metin Göktepe’nin kim olduğu ve mezarının nerede olduğu araştırılmaya başlandı. Peki Metin Göktepe kimdir? Metin Göktepe ne zaman ve nerede öldü?

İşte Metin Göktepe’nin hayatından detaylar…

Metin Göktepe kimdir?

Metin Göktepe, 10 Nisan 1968’de Sivas’ın Gürün ilçesine bağlı Çipil köyünde doğdu. Göktepe, tarım ve hayvancılıkla geçinen bir ailenin 7. çocuğuydu. İlköğrenimini bir köy okulunda tamamladıktan sonra ağabeyi ile birlikte İstanbul’a geldi. İstanbul’da bulunduğu süre içinde yaz tatillerinde çalışarak eğitim masraflarını karşıladı.

Metin Göktepe Eğitim Hayatı

Metin Göktepe ortaokula 1979 yılında İstanbul Esenler’de başladı. Lise eğitimini Bakırköy İbrahim Turhan Lisesi’nde tamamladı. 1986 yılında liseden mezun oldu ve 1989 yılında üniversiteyi kazandı. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümü’nde okumaya başladı.

Metin Göktepe Çalışma Hayatı

Metin Göktepe, 1992 yılında gazeteciliğe ilgi duymaya başladı ve ‘Haber ve Yorumda Gerçek’ adlı bir dergide çalışmaya başladı. Daha sonra 1995 yılında Universal gazetesinde muhabir olarak çalışmaya başladı. Metin Göktepe, bir haberi takip etmek için 8 Ocak 1996’da Eyüp’e gitti. Ancak Metin Göktepe o gün ölü bulundu.

Metin Göktepe, vefatının 27. yılında 8 Ocak Pazar günü İstanbul Esenler Kemer Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Altındağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu