Haber

Kılıçdaroğlu’ndan Sinan Ogan’a Sert Tepki

Kemal Kılıçdaroğlu, Sinan Ogan’ın halka verdiği sözün tam tersini yaptığını belirterek, “Bütün sahte maskeler düştü. Halk arasında farklı görünen, sarayda farklı görünen bir kişi iki maske takamaz” dedi.

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçimin ikinci turunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleyeceğini açıklayan CET İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Ogan’a tepki gösterdi.

Habertürk yayınına konuk olan Kılıçdaroğlu, Sinan Ogan’ın verdiği sözün tersini yaptığını açıkladı. Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

Bugün ‘yaparım’ diyorsun takviye alıyorsun, üç gün sonra ‘vazgeçtim’ diyorsun. Size destek veren köleleriniz değil. Onlara ‘Anayasa’nın ilk 4 maddesini değiştirecek kişilerin yanında olmayacağım, 66. maddesini değiştirmeyeceğim’ dediniz. Böyle bir toplum yoktur, olamaz da. Ogan Bey Cumhur İttifakını desteklemeye karar verdi. Siyasette insan nerede durduğunu bilmelidir. Topluma ne vaat ettiniz? Hangi vesileyle vazgeçtin? Basit bir vatandaş olarak, özellikle oy veren bir vatandaş olarak bilmek isterim. Tüm geçersiz maskeler düştü. Halk arasında farklı görünen, sarayda farklı görünen bir kişi iki maske takamaz. Maskesi düşüyor.’

“İnce’ye saygı duymak boynumun borcu”

Kılıçdaroğlu, Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’yi aradığını ve geçmiş olsun dileklerini ilettiğini söyledi. Yıllarca bu parti için çalıştı. Binlerce kişiye yol arkadaşı oldu, küme başkan yardımcılığı yaptı, il başkanlığı yaptı. Parti üyeliği benden çok daha eski olan arkadaşımızdır. Ona her zaman ve her yerde saygı göstermek boynumun borcudur. İyi dileklerimi ilettim ve biraz sohbet ettik. Tedavisinin ardından kısa sürede sağlığına kavuşmasını temenni ediyor, geçmiş olsun dileklerimi ilettim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Altındağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu