Ekonomi

Borsa İstanbul güne yatay başladı

Investing.com – BİST 100endeks güne 4.467,34 puanda yatay başladı.

BİST 100 dünkü işlemlerde günü %0,79 düşüşle 4466,19 puandan kapattı. Endekse dahil olan hisselerden dün 30 hisse günü pozitif tamamladı. Günlük işlem hacmi 49,6 milyar TL oldu. Borsa İstanbul’da dün gerçekleşen fiili seçim öncesi siyasi gelişmeler nedeniyle volatilitede artış yaşandı.

Güne yatay başladıktan sonra borsa ilk süreçlerde yatay seyrini koruduğunu düşünüyor. açılışta bina, elektrikVe bankalargüne coşkuyla başlayan şubelerin başında yer aldı. Baskı, petrokimyaVe iletişim güne bir satıcı ile başladı. En yenisiyle karşılaştırıldığında finansgüne hafif başlamak SanayiVe hizmetbölüm yatay bir başlangıç ​​yaptı.

Pay bazında ise BİST 100’de yer alan payların ortasında yer almaktadır. PSGYO, TKFEN, TUKAŞVe GESAN açılışta en çok yükselen hisseler oldu. Açılışta kısmi düşüşler görülürken, bölünme sonrası fiyat düzeltmesi bugün gerçekleşti. sasa , %2’ye yakın düşüşle süreci 45 TL bandında görüyor. daha sonra KOZAL, KOZAAVe CCOLA%1 bandında düşüşle geldi.

Borsa İstanbul’da, TATGD, ULUSVe CANTEgüne tavan fiyatla başladı. SAMATGüne taban fiyattan başlayan %4 düşüşle en çok düşen hisselerin başında geldi. CEMTS, EUPWR, PLTURVe SELGDgerçekleşti.

Asya endeksleri, dış piyasalarda günü karışık hareketlerle kapatıyor. Çin endeksleri düşerken, Asya’nın geri kalanı kapanışta hafif pozitifti. Avrupa borsaları ise güne satıcılı başladı.

ABD borsaları dün ayrıştı. Teknoloji yüklü endeks Nasdakgünü %0,52 artışla kapattı. Dow Jones%0.42 düştü. S&P 500 günü yatay tamamladı. ABD’de borç tavanı krizinde bir değişiklik olmazken, Biden ile McCarthy arasındaki görüşmeden bir sonuç çıkmadı.

Author: Günay Caymaz

Borsa verileri, gerçeğe uygun değer, sağlık durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan yararlanmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. katılmak tıklamak .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Altındağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu