Haber

Validen kimyasal madde dökülen bölgede musluk suyu içerek ‘güvenli’ mesajı

ABD’nin Ohio eyaletinin Doğu Filistin kasabasında meydana gelen tren kazası sonrası kimyasal sızıntının ardından Ohio Valisi Mike DeWine, Doğu Filistin’de ziyaret ettikleri bir konutta musluk suyu içerek bölgedeki suyun temiz olduğu mesajını verdi.

Doğu Filistin’in Ohio kasabasında meydana gelen tren kazasının ardından kimyasal sızıntının ardından tartışmalar sürerken, Ohio Valisi Mike DeWine musluk suyu içerek bölgedeki su kaynaklarının temiz olduğunu halka kanıtlamaya çalıştı. Vali DeWine, Kongre Üyesi Bill Johnson ve Çevre Koruma Ajansı (EPA) Direktörü Michael Regan ile Doğu Filistin’deki bir konutu ziyaret etti.

Tren kazasının ardından bölgedeki vinil klorür sızıntısını temizleme çalışmaları devam ederken, Vali DeWine ve beraberindekiler, konuttaki musluktan bir bardak su içerek, bölgedeki suların temiz olduğu konusunda halkı bilgilendirdi. DeWine, Doğu Filistin’deki belediye su kaynağının haftalık olarak test edildiğini belirterek, EPA tarafından yapılan testlerin suyun içilebilir olduğunu gösterdiğini belirtti.

Doğu Filistin kasabası yakınlarında, 3 Şubat’ta kimyasal madde taşıyan 150 vagonlu bir tren, 11’i kimyasal madde taşıyan 50 vagonu raydan çıkardı. Kazanın ardından bazı vagonlarda yangın çıktı ve patlamalar meydana geldi. Kaza nedeniyle bölgede yüksek düzeyde kimyasal sızıntı olması nedeniyle binlerce kişi için tahliye emri verildi. – OHIO

habermut.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu