Haber

Tacikistan arama kurtarma ekibi, ülkesinde törenle karşılandı

Türkiye’de yaşanan depremlerin ardından arama kurtarma çalışmaları için gelen ve görevlerini tamamlayan Tacikistan ekibi, törenle ülkelerinde karşılandı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelerde arama kurtarma çalışmaları yürüten Tacikistan Acil Durumlar ve Sivil Savunma Komisyonu ekibi, Türkiye’nin Duşanbe Büyükelçisi Umut Acar, Tacikistan Başbakan Yardımcısı Usmonali Usmonzoda, THY’nin Duşanbe yetkilileri ve çok sayıda kişi tarafından karşılandı. Duşanbe Uluslararası Havalimanı’nda Tacikistanlılar.

Karşılama töreninde Pir Sadi-i Şirazi, “Ademoğulları aynı bedenin uzuvlarıdır. Çünkü aynı maddeden yaratılmışlardır. Bir uzuvda ağrı olursa, diğerlerinin huzuru olmaz. Ey başkalarının acısını dert etmeyen, sana insan demek yakışık almaz.” mısralarla karşılandı.

5 kişiyi enkazdan çıkardılar

Tacikistan’ın Ankara Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamaya göre, Tacikistan Devlet Başkanı İmamali Rahman’ın talimatıyla 9 Şubat’ta Türkiye’deki deprem bölgelerinde 50 kişilik arama kurtarma ekibi çalışmaya başladı. Ekipler, Kahramanmaraş ve Hatay’da arama kurtarma çalışmalarında 5 kişiyi enkazdan çıkarırken, 217 kişinin cesedine ulaştı.

savur-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Altındağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu