Teknoloji

Tesla, Cybertruck benzeri tasarıma sahip çok ucuz bir araç üzerinde çalışıyor

Tesla, yalnızca 25.000 dolara mal olabilecek bir elektrikli aracı piyasaya sürmek için yıllardır çalışıyor. CEO Elon Musk, dünyayı yenilenebilir enerjiye taşımak için böyle bir araca ihtiyaç olduğunu söyleyerek uzun süredir bu atılımın sözünü veriyordu. Şirketin bu yeni nesil elektrikli araç üzerinde çalıştığını bilsek de gerçekte neye benzeyeceğini bilmiyorduk. Artık bir ipucumuz olabilir.

Axios’un haberine göre yazar, 12 Eylül’de Tesla, SpaceX ve X CEO’su Elon Musk’un biyografisini yayınlayacak. Walter Isaacsonşirketin uzun zamandır beklenen 25.000 dolarlık elektrikli aracını üretme planından bahsetti. Habere göre yeni nesil elektrikli araç, Model 3 yerine firmanın yakın zamanda piyasaya süreceği Cybertruck’a benzeyecek.

Raporda, Musk’un başlangıçta 25.000 dolarlık elektrikli aracı piyasaya sürmek yerine şirketin Tam Otonom Sürüş teknolojisini kullandığı belirtildi. robot taksi filosu Yıllardır içeriden piyasaya sürülmesi için baskı yaptığı belirtiliyor. Musk bu araçların direksiyonunun, pedallarının veya aynalarının olmamasını istiyordu. CEO’nun, robot taksilerin şirketin geleceği ve Tesla’nın 10 trilyon dolarlık bir şirket olmasının yolunun olduğu görüşünde olduğu iddia edildi.

Görünüşe göre Tesla’nın uzun süredir baş tasarımcısı Franz von Holzhausen ve diğerleri sonunda Musk’u hem robot taksiyi hem de 25.000 dolarlık elektrikli aracı yeni nesil bir mühendislik platformunda üretebileceklerine ikna etmeyi başardılar. Her iki aracın tasarımlarını gördükten sonra Musk, her iki konseptle de ilerlemeyi kabul etti.

Bu durumda Cybertruck benzeri ucuz bir aracı beklemek zorunda kalıyoruz. Henüz Cybertruck’un kendisini görmemiş olsak da…

haber-zara.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu