Haber

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Sezgin Tanrıkulu’nun Türk Silahlı Kuvvetleri ile ilgili sözlerini kabul etmedi

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, CHP’li Sezgin Tanrıkulu’nun Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) ilişkin açıklamalarının kabul edilemeyeceğini belirterek, konunun Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne intikal etmesi halinde takdir yetkisinin Meclis’te olduğunu belirtti.

Bakan Tunç, Yargıtay’da düzenlenen Türkiye Adalet Akademisi Eğitim Dönemi Açılış Töreni’nin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun Türk Silahlı Kuvvetleri ile ilgili açıklamalarının ardından soruşturma başlatılması konusunda fikri sorulan Tunç, “Bu açıklamaları hoş karşılamak, kabul etmek mümkün değil.” söz konusu.

Konunun yargıya intikal ettiğini ve soruşturma açıldığını hatırlatan Tunç, şöyle konuştu:

“Bu soruşturma sonucunda süreci biliyorsunuz. Bu noktada özellikle bu soruşturmaya ilişkin tezkere TBMM gündemine geliyor. Anayasa Komisyonu’nda tartışılıyor. Bu soruşturmanın kabul edilmesi mümkün değil.” Maalesef geçmişte de ordumuza bunlar yapılmıştır, bu şekilde uzatmak ve ithamlarda bulunmak kimseye yakışmaz, hiçbir vatandaşımıza, hele ki milletvekili unvanını taşıyan birine yakışmaz. Burada kendi partisinin de tepki göstermesi gerekiyor. Bu anlamda gerekli soruşturma süreci fiilen başlamış durumda. Bu soruşturma süreci Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunuluyor. “Devirden sonraki süreçte ise elbette ki takdirindedir.” Parlamento.”

haber-narlidere.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu