Haber

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Güneşler Afet Yönetimi Eğitim Merkezi Yapıyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şehrin en büyük afet yönetim ve hazırlık merkezini inşa ediyor. Güneşler Afet Yönetim Eğitim Merkezi ve itfaiye istasyonu üretiminde yüzde 35 seviyesine ulaşıldı. Dumanlı kaçış simülasyonları, sanal gerçeklik bölümleri ve arıza arıza modüllerinin yer aldığı bu merkez sayesinde Sakarya’da afet farkındalığı en üst düzeye çıkarılacak ve afetlere her an hazırlıklı olmak için kritik tatbikatlar ve eğitimler yapılacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, kentin afet yönetim altyapısını güçlendirecek Güneşler Afet Yönetim Eğitim Merkezi ve İtfaiye projesinde inşaatın yüzde 35’ini tamamladı. Bu merkez, Sakarya’nın en büyük ve kapsamlı afet yönetim ve hazırlık merkezi olacak. 11 bin 550 metrekarelik alanda hayata geçirilecek projede olası afetlerde hayati insan gücü yetiştirebilmek için tüm tatbikatlar gerçek üsler üzerinde yapılacak ve hayati tatbikatlar yapılacak.

Kaba inşaat tamamlandı

İki blok şeklinde inşa edilen merkezde bulunan afet yönetimi eğitim binasının kaba inşaatı tamamlandı. 2 katlı olacak merkezde sallanma, mutfak ateşi ve dumanlı alanların simülasyonları yer alacak. Sanal gerçeklik beyin sarsıntısı eğitim görsel seti, acil durum telefon bildirim simülasyonları, bilgilendirme ve test alanları yer alacaktır. Fay kırılması, bina salınımı ve taban sıvılaşması eğitim modülü, sarsma enstrümantal büyüklük modülü ve diğer tüm detaylar yer alacaktır.

Tüm eğitimler uygulamalı olarak verilecektir.

Afet öncesi ve sonrası tüm eğitimler eğitim tesisinde verilecektir. Olası afetlere karşı vatandaşlarını bilinçlendirmek amacıyla merkezde eğitimler verilecek. İtfaiye teşkilatını her geçen gün modern hale getiren Büyükşehir, tüm merkezlerini son teknoloji ekipmanlarla donatıyor. Şehrin çeşitli noktalarında hizmet veren itfaiye istasyonları ile yangın, kurtarma ve kıyım olaylarına en hızlı şekilde müdahale eden itfaiye, yeni afet merkezi ile çok daha güçlü bir yapıya dönüşecek. – SAKARYA

haber-mesudiye.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Altındağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu