Ekonomi

Rekabet Kurumu 6 enerji şirketi hakkında soruşturma açtı

Rekabet Kurumu 6 elektrik şirketi hakkında soruşturma açtı. Kontrolmatik ve Astor gibi şirketlerin yer aldığı soruşturmanın gerekçesi olarak 4054 Sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesinin ihlali gösterildi. İşte soruşturmayla ilgili tüm detaylar…

Kontrolmatik ve Astor’a soruşturma

Astor Power AŞ, Balıkesir Elektromekanik Sanayi Tesisleri AŞ, Eltaş Trafo San. ve Tic. A.Ş., Grid Solutions Power Industry Inc., Hitachi Energy Turkey Elektrik Sanayi A.Ş. ve Kontrolmatik Teknoloji Power ve Mühendislik A.Ş. rekabeti engellemeye, bozmaya veya kısıtlamaya yönelik girişimleri nedeniyle.

Rekabet Kurumu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Güç trafosu sektöründe faaliyet gösteren bazı teşebbüslerin 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal ettiği tezi üzerine yürütülen ön soruşturma, Rekabet Kurulu tarafından sonuçlandı.

Rekabet Kurumu’ndan 16 firmaya ‘Efendilik Anlaşması’ cezası!

Ön araştırmada elde edilen bilgi, belge ve bulguları 13.07.2023 tarihli toplantısında görüşen Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bulmuş ve 4054 Sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine karar vermiştir. , Astor Power AŞ, Balıkesir Elektromekanik Sanayi Tesisleri AŞ, Eltaş Trafo San. ve Tic. AŞ, Grid Solutions Power Industry AŞ, Hitachi Energy Turkey Elektrik Sanayi AŞ, Kontrolmatik Teknoloji Power ve Mühendislik AŞ, 23-31/596-M numarası ile.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Altındağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu