Teknoloji

Merakla beklenen iPhone 15 Pro ve Pro Max sınırlı sayıda çıkabilir

Eylül ayında piyasaya çıkması planlanan iPhone 15 Pro’nun ekran üretiminde Apple ekibi bazı zorluklarla karşılaşıyor. Bu gelişme, yeni iPhone’ların sınırlı sayıda piyasaya sürülmesiyle sonuçlanabilir ve bazı hayranların ilk aşamalarda merakla beklenen yeni cihazlara ulaşmasını zorlaştırabilir.

The Information’ın haberine göre ekran üretimindeki zorluklar satışları etkileyebilir

Şu anda detaylı bilgiler tam olarak yayınlanmıyor olsa da teknik aksaklıklar, eylül ayında piyasaya sürülmesi planlanan bu yeni iPhone modellerinin sınırlı stoklara neden olabilir.

Temel sorun tasarım değişikliği

14 Pro ve Pro Max’in aksine yeni iPhone modelleri daha şık ve estetik bir görünüm sunacak. Bu modeller daha kavisli hatlara ve daha ince çerçevelere sahip olacak. Ancak bu tasarım değişikliği, üretim sürecinde bazı zorluklara neden oldu. Özellikle çerçeve ölçülerinin küçültülmesi üretim sürecindeki en büyük engeldir.

Yeni ekran üretim süreci

Apple’ın daha ince bir çerçeve tasarımı elde etmek için tedarikçileriyle yeni bir ekran üretim süreci denemesi, LG Display’in ekranlarında gerçekleştirdiği güvenilirlik testlerinde başarısız olmuş gibi görünüyor. Bu durum, Apple’ın LG’nin ekran tasarımını düzeltmeye çalışırken Samsung gibi alternatif bir tedarikçiden ekran satın almaya devam etmesi olarak ifade ediliyor.

Lansmanın aynı tarihlerde gerçekleşmesi bekleniyor.

Apple’ın yepyeni planları çerçevesinde her zamanki gibi yeni iPhone modellerini eylül ayında tüketicilerin beğenisine sunacağına dair güçlü inançlar var. Yeni modellerin ağustos ayında seri üretime geçeceği belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Altındağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu