Haber

Karamollaoğlu: Türkiye Kıbrıs’taki askeri varlığını güçlendirmeli

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Türkiye’nin Kıbrıs’ta elde ettiği kazanımları kaybetmemek için Ada’daki askeri varlığını daha da güçlendirmesi gerektiğini belirtti.

Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısıyla İslam aleminin Hicri 1445 yılını kutladı.

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 49’uncu yıl dönümünün gerçekleştirildiğini hatırlatan Karamollaoğlu, Milli Selamet Partisi ile Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kıbrıs koalisyonunun bir dönüm noktası olduğunu söyledi.

Kıbrıs Barış Harekatı ile Ada’ya barış ve huzurun geldiğini vurgulayan Karamollaoğlu, Kıbrıs’ın Milli Görüşçülerin kırmızı çizgisi olduğunu söyledi.

Türkiye’nin bugün bir Kıbrıs sorunu olmadığını belirten Karamollaoğlu, “Kazanımlarımızı kaybetmemek için Türkiye’nin Ada’dan asker çekmesi bir yana, askeri varlığını daha da güçlendirmesi gerekiyor.” söz konusu.

Saadet Partisi’nin kuruluşunun üzerinden 22 yıl geçtiğini hatırlatan Karamollaoğlu, “Dünden bugüne nice zorluklar atlattık ama hep aynı kararlılıkla yolumuza devam ettik. Partilerimiz kapatıldı, hapse atıldık, siyasetten men edildik ama hep aynı azim ve inançla hedeflerimiz doğrultusunda koşmaya devam ettik.” dedi.

Ankara’da taksi ücretlerinde yüksek artış yaşandığına dikkat çeken Karamollaoğlu, Türkiye’nin ekonomik sıkıntılarının devam ettiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Altındağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu