Haber

Kılıçdaroğlu’nun danışman ısrarı

Hilal Hareketi’nin eski kurucu lideri Gökşen Anıl Ulukuş’un, 31 Mayıs’ta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından danışman olarak atanan Zafer Partisi gençlik yapılanması tarafından görevden alındığı açıklansa da, görevden alındı. 4 Haziran’da diğer danışmanlarıyla birlikte görevine başladı. Kılıçdaroğlu’nun özel olarak çalışmaya devam ettiği ortaya çıktı.

KRİZİN SEBEPLERİ NELERDİR?

Ulukuş’un 4 Temmuz’da sosyal medya hesabından Kılıçdaroğlu’nun danışmanlığına atandığını duyurması CHP’de tartışmalara neden oldu. Yaşanan yankılar üzerine CHP’den yapılan açıklamada, 4 Haziran’dan önce atanan tüm danışmanlarla birlikte Ulukuş’un da görevlerine 14 Haziran itibarıyla son verildiği belirtildi. Bunun üzerine Ulukuş, CHP’nin yaptığı açıklamaya tepki göstererek, “Sayın Sayın’a sordum. Başkana en az 4 kez ‘Ben hâlâ danışman mıyım?’ danışmanları görevden aldıktan sonra.” Diye sordum. Her seferinde ‘Burada 90 danışman vardı, bu karar onlara ait’ diyordu. “‘Sen devam et’ cevabını aldım” dedi.

“BİLGİLENDİRMEYE DEVAM EDİYORUM”

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre Ulukuş’un resmen görevden alınmasına rağmen Kılıçdaroğlu ile diyaloğunun devam ettiği ve Kılıçdaroğlu’na zaman zaman danışmanlık yapmaya devam ettiği öğrenildi. Sık sık Karargâh’a giderek Kılıçdaroğlu ile görüşen Ulukuş’un zaman zaman evrak hazırlayıp sunduğu da belirtiliyor. T24’ten Eray Görgülü’nün iddialarla ilgili sorusunu yanıtlayan Ulukuş, resmi danışmanlık görevinin bulunmadığını ancak Kılıçdaroğlu ile görüşmeye ve kendisini bilgilendirmeye devam ettiğini söyledi.

Aykırı Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak ve Muhbir’in menajeri Süha Çardaklı’nın mültecilerle ilgili haberleri nedeniyle tutuklanmasının ardından süreç hakkında Kılıçdaroğlu’na bilgi verdiğini belirten Ulukuş, “Görüşmemizin ardından cezaevi ziyaretini organize ettim. “CHP Ankara Milletvekili Deniz Demir de Çolak ve Çardaklı’yı ziyaret etti” dedi. Çolak ve Çardaklı ile ilgili süreci takip ettiklerini kaydeden Ulukuş, “Ne zaman bir gelişme olsa Genel Başkanımıza bilgi veririm.”

Ulukuş, CHP’nin Cumhuriyetin 100. Yılı dolayısıyla düzenlediği resepsiyona da katıldı.

KAYNAK: CUMHURİYET GAZETESİ

haber-askale.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu