Haber

Gaziosmanpaşa Belediyesi Cumhuriyet Koşusu düzenledi

Gaziosmanpaşa Belediyesi, Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında “Cumhuriyet Koşusu” düzenledi. Etkinliğe katılan 2 bin sporsever birincilik için ter döktü. Dereceye giren yarışmacılara ödüllerini Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta verdi.

Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin bu yıl 3’üncüsünü düzenlediği Cumhuriyet Koşusu, “yüzüncü yılda koşu” sloganıyla gerçekleştirildi. Koşuya farklı yaş gruplarından toplam 2 bin sporsever katıldı. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta’nın başlattığı yarışta sporcular 6 bin metre büyükler, 2 bin metre gençler ve 1000 metre çocuklar kategorilerinde yarıştı. Yarışın ardından genel klasman birincilerine 20 bin lira, ikincilere 12 bin 500 lira, üçüncülere ise 7 bin 500 lira ödül verildi. Yaş kategorilerinde sporculara birinciye 3 bin lira, ikinciye 2 bin lira ve üçüncüye 1000 lira olmak üzere toplam 212 bin lira dağıtıldı. Gaziosmanpaşa Belediyesi, etkinlik kapsamında düzenlediği sahne etkinlikleri, DJ performansları ve çeşitli etkinliklerle katılımcılara ve ailelerine keyifli dakikalar yaşattı.

“Cumhuriyetimizin 100. Yılı Türk Yüzyılına, Türkiye’ye ve gelecek nesillere hayırlı olsun”

Programda yaptığı konuşmada Türkiye’nin Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayan Önder Usta, “Bugün Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını kutluyoruz. Bugün her yıl klasik haline getirdiğimiz yeni bir Cumhuriyet Koşusu düzenliyoruz. Bu yarışa 2 bin vatandaşımız başvurdu. Yarışımızı büyük bir heyecanla tamamlayarak birinci olduk.” “Katılan sporcularımıza ödüllerini takdim ettik. Bugün, İstanbul’un farklı ilçelerinden buraya gelen tüm sporcu kardeşlerimizi ve vatandaşlarımızı, spora gönül veren vatandaşlarımızı tebrik ediyorum. Cumhuriyetimizin 100. yılı, Asır Türkiye’miz kutlu olsun. Geleceğin Yüzyılı Türkiye’ye ve gelecek nesillere hayırlar olsun” dedi.

“Cumhuriyetimizin 100. yılında yarışmayı birincilikle bitirmek beni çok gururlandırıyor.”

Yarışmada 60 yaş kategorisinde birinci olan Asiye Veral, “İstanbul Beşiktaş’tan geliyorum. Amatör olarak koşuyorum. Türkiye’nin ilk kadın futbolcusuyum. Bitirmek beni çok gururlandırıyor.” Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında düzenlenen yarışmada birincilik elde ettik.”

“Bu güzel düzenlemeyi hazırlayıp bizlere sunduğu için Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.”

Aynı kategoride ikinci olan Ayşe Kılıç ise, “Cumhuriyetimizin 100. yılını canı gönülden kutluyorum. Yarışa Maltepe’den geldim. Ev hanımı ve amatör koşucuyum. Hazırlayan Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bu güzel organizasyon ve bunu bizlere sunuyor.” – İSTANBUL

saraykoyajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu