Haber

İsrail ordusunun yeni taktiği ortaya çıktı! Askeri uzmanlar gece baskınlarına dikkat çekti

Mescid-i Aksa Tufanı Harekatı’nın ardından Ortadoğu resmen ateş çemberine dönüştü. Bölgedeki savaş 20. gününe girerken Gazze’den geliyor haberler İsrail ordusunun yeni taktikleri gün yüzüne çıktı. İsrail ordusu karadan Gazze’ye girip birçok altyapıyı ve tanksavar güdümlü füze fırlatma pozisyonlarını vurarak bölgeyi terk ederken, birliklerin bu hamlesini yorumlayan askeri uzmanlar bunun İsrail’in yeni taktiği olduğunu vurguladı.

İSRAİL ORDUSU: AMAÇLI BASKIN GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İsrail abluka altına aldığı Gazze’yi bombalarken bir yandan da kuzeyde, Lübnan sınırında Hizbullah unsurlarıyla çatışıyor. İsrail’in Gazze’ye olası kara operasyonu dünyanın bir numaralı gündem maddesi olmaya devam ederken İsrail ordusundan sürpriz bir hamle geldi. Ordu birlikleri Gazze’ye girdi. Açıklamada operasyonun ‘hedefli baskın’ olduğu duyuruldu.

ASKERİ UZMANLAR: İSRAİL ORDUSUNUN YENİ TAKTİĞİ BU

Ordudan yapılan açıklamada, birliklerin birçok altyapı ve tanksavar güdümlü füze fırlatma sahasını vurduğu belirtilirken, askerlerin “hedefli baskın” sonrasında bölgeyi terk ettiği belirtildi. İsrail’in gece baskını askeri uzmanlar tarafından İsrail’in yeni taktiği olarak yorumlandı.

“KÜÇÜK BASKINLAR YAPIYORLAR, BİRKAÇ SAAT SONRA ÇEKİLİYORLAR”

“ABD’NİN IRAK’TA YAPTAĞI BUDUR”

Bunun ABD’nin Irak’ta uyguladığı taktiklerle paralel olduğunu vurgulayan Magnier, şu ifadeleri kullandı; “ABD’nin Irak’ta yaptığı da buydu: Maruz kalacakları ateşin boyutunu görmek için çok hızlı girip çıkıyorlardı ve daha büyük bir saldırıya hazır olana kadar bunu farklı yerlerden yapıyorlardı.”

gulyaliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Altındağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu