Haber

Gönüllü öğretmenler depremzedeler için seferber oldu

VAN’ın Erciş ilçesinde farklı okullarda görev yapan 6 öğretmen, ilçeye gelen depremzede çocukların eğitimi ve manevi desteği için seferber oldu. Kredi ve Yurtlar Kurumu’na (KYK) bağlı yurtlara yerleşen çocukların yaşadıkları travmayı atlatmalarına yardımcı olmak amacıyla oluşturulan sınıflarda, istekli öğretmenler psiko-sosyal, motor gelişim, el becerisi geliştirme, resim, müzik, drama, fotoğraf gibi etkinlikler düzenlemektedir. deprem ve onlara moral ver.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremde binaların enkazı altında kalanların çıkarılması için arama kurtarma çalışmaları devam ederken, Türkiye’nin dört bir yanından deprem bölgelerine yardım gönderiliyor. Gönüllü öğretmenler, deprem bölgelerinden gelip yurtlara yerleşen depremden etkilenen ailelerin çocuklarına da bakıyor. Van’ın Erciş ilçesinde çeşitli okullarda görev yapan 6 öğretmen, deprem bölgelerinden gelip KYK yurduna yerleştirilen depremzedelere depremin travmasını atlatabilmeleri için eğitim veriyor. İstekli öğretmenler Esin Simeklioğlu, Emine Muratoğlu, Hasret Yıldız, Leyla Peker, Betül Fidandoğan ve Yazgı Bedirer, depremzedeler için psiko-sosyal, motor gelişim, müzik, resim, drama ve fotoğrafçılık etkinlikleri düzenleyerek onları motive ediyor.

‘ONLARI EN İYİ BİZ ANLIYORUZ’

Çatakdibi İlkokulunda görev yapan Esin Simeklioğlu, 2011 yılında Van depremini yaşadığı için depremzedelerin acısını çok iyi anladıklarını belirterek, “Van depremi döneminde ilçede 8. sınıfa gidiyordum. deprem.Acılarını en iyi biz anlarız.Ders verelim istedik.Kredi ve Yurtlar Kurumunda derslik oluşturduk.Burada oyun oynayıp çocuklarımızın ızdırabını biraz olsun hafifletmek istiyoruz.Kırtasiye,oyuncak,boyama kitabı getirdik. Erciş Kaymakamlığımız ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzün destekleriyle öğrencilerimize “Psiko-sosyal, motor gelişim ve sanatsal eğitimler veriyoruz. Geldikleri günden beri onlarla ilgileniyoruz. Bu durumda kendilerini haklı hissederler. Desteklerinden dolayı Erciş Kaymakamlığımıza, Milli Eğitim ile Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürlüklerimize teşekkür ederiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu