Ekonomi

Fitch, ABD’nin kredi notunu negatif izlemeye aldı

Fitch’ten yapılan açıklamada, federal hükümetin 31.4 trilyon dolarlık borç limitine ulaşmış olmasına ve Hazine Bakanlığı’nın borç limitinin aşılmasını önlemek için olağanüstü önlemlerinin yakında alınmasına rağmen, söz konusu karar için borç limitinin artırılması veya askıya alınması kararı alınması gerekiyor. yorgun ve nakit kıt. engelleyen artan siyasi partizanlığı yansıttığı bildirildi.

Açıklamada, ABD’nin “AAA” olan uzun vadeli yabancı para cinsinden kredi notunun da negatif izlemeye alındığı bildirildi.

Açıklamada, “Ancak, borç limiti X tarihinden önce yükseltilmeyecek veya askıya alınmayacak ve sonuç olarak hükümet bazı yükümlülüklerinin ödemelerini erteleyecek” denildi. Başlayabileceği risklerin arttığına inanıyoruz.” değerlendirme yapıldı.

Açıklamada, ABD’li yetkililerin borç limiti üzerinden gerilimi tırmandırma politikası ile bütçe açıklarının ve borç yükünün artmasına yol açacak orta vadeli mali zorluklarla anlamlı bir şekilde başa çıkamamasının aşağı yönlü olduğuna dikkat çekildi. ABD’nin kredibilitesine yönelik riskler.

ABD, 19 Ocak’ta 31.4 trilyon dolarlık borç sınırına ulaştı ve ABD Hazinesi, sınırı aşmamak için inanılmaz önlemler almaya başladı.

Hazine Bakanlığı, söz konusu inanılmaz önlemlerin 1 Haziran gibi erken bir tarihte tüketilebileceği uyarısında bulunmuştu.

Yaklaşan tarihe rağmen, Beyaz Saray ile Cumhuriyetçiler arasında bütçe limitinin artırılmasına yönelik müzakereler henüz tamamlanmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
koşuyolu evden eve nakliyat
Altındağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu