Haber

Antalya Büyükşehir Belediyesi hasta ve yakınlarının yanında

Antalya Büyükşehir Belediyesi, yatalak vatandaş ve yakınlarına destek olmak amacıyla hasta yatağı yardımlarına devam ediyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi, Nisan 2019’dan bu yana 19 ilçede hasta ve yatalak vatandaşlara toplam 3 bin 204 adet tam donanımlı otomatik hasta yatağı sağladı.

Engelliler, yaşlılar, bakıma muhtaç hastalar ve yakınlarının hayatını kolaylaştırmak ve desteklemek için çalışmalarını sürdüren Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin hasta yatakları yüzleri güldürüyor. Ameliyat sonrası veya hastalık nedeniyle evinden çıkamayan, hareket kabiliyeti kısıtlı veya hareket kabiliyeti olmayan yatalak vatandaşların konforunu artırmak için tam donanımlı hasta yatakları temin edilmektedir.

HASTA YAKINLARINA KOLAYLIK

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Nisan 2019’dan bu yana 19 ilçede ihtiyaç sahibi vatandaşlara 3 bin 204 adet elektronik hasta yatağı ulaştırdı. Sosyal hizmet uzmanları tarafından titizlikle değerlendirilen incelemenin ardından ihtiyaç sahibi hastalar için otomatik olarak hasta yatağına destek olunması için vatandaşlardan taleplerde bulunuldu. Vatandaşın konutuna alınan yatakların boyasının yapılmasının ardından kullanımı da anlatılıyor. Hastaların ve onlara bakan bireylerin hayatlarının bir nebze daha kolaylaşmasına katkı sağlar.

HASTA KONFORU ARTIRILIR

Hastane tipi tam donanımlı ve kontrollü yatakların çift motorları sayesinde hem sırt hem de ayak kısımları hareket ettirilebilir. Hasta yatakları ergonomik yapısı ile hastanın yatarken rahat etmesinin yanı sıra hasta yakınlarına da kolaylık sunmaktadır. Hasta yakınları sayesinde hastaların yemek yeme, dinlenme gibi ihtiyaçları daha rahat ve konforlu bir şekilde karşılanabilmektedir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Altındağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu