Haber

Coante yeni koleksiyonuyla Türkiye’de ilk kez UNICERA’da

Coante yeni koleksiyonuyla

UNICERA’da Türkiye’de ilk kez

 

Yenilikçi çalışmalarıyla trendleri belirleyen Coante, sektörde kuralları yıkacak yeni koleksiyonunu “Değişim Zamanı” sloganıyla Türkiye’de ilk kez UNICERA Fuarı’nda sergileyecek.

 

Türkiye ve dünya pazarına yönelik ürettiği yenilikçi çalışmalarla yurt içi ve yurt dışı fuarlarda trendleri belirleyen Coante, sektöre farklı bir soluk getirecek yeni koleksiyonunu “Zaman” sloganıyla UNICERA Fuarı’nda sergilemeye hazırlanıyor. Degisim icin”. Dünyada ilk kez Verona Marmomac’ta sergilenen koleksiyon, Türkiye’de ilk kez alanının en değerli fuarlarından biri olan seramik, mutfak ve banyo bölümü UNICERA’da yerini alacak. iç mimarların, tasarımcıların ve ürün kullanıcılarının gözdesi.

Sektörde trendleri belirleyen UNICERA’da biz de yerimizi alıyoruz.

Coante, teknolojisi, yaratıcı desenleri ve kullanım alanlarıyla dünyada fark yaratan sayılı markalardan biridir. Sektördeki öncü kimliğini ve farklılığını yeni çalışmaları ile sürdürmek istediklerini belirten Coante Genel Müdürü Kenan Fazilet, “Bugün; Kuvars yüzeyler estetik özellikleri, dayanıklılıkları ve kullanım avantajlarıyla mutfak tezgahlarında en çok tercih edilen çalışmadır. Kurulduğumuz günden bu yana bu kadar yenilikçi ürünleri yüksek teknoloji ve kalitede üretebilen hem ülkede hem de dünyada sayılı firmalardan biri olduk. Geçtiğimiz ay Verona’da dünya lansmanını yaptığımız yeni koleksiyonumuzu Türkiye’de ilk kez UNICERA fuarında sergileyeceğiz. Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı UNICERA, Türkiye’nin ve dünyanın ikinci büyük ihtisas fuarıdır. Bu fuarda hem yurt içinden katılan bölüm profesyonelleri hem de yurt dışından gelen ziyaretçilerimizin dünya trendlerini takip edebilmeleri için standımızda özgün koleksiyonumuzu özenle hazırladık. Bu vesileyle bizi ziyaret eden misafirlerimizin dünya trendlerini takip etme fırsatı yakalayacağını söyleyebiliriz. Ayrıca fuarda potansiyel ve mevcut müşterilerimizle buluşup iletişim olanaklarını arttırmayı hedefliyoruz. Marka olarak öncelikli hedefimiz; Yenilikteki farkımızı ortaya koyarak departmanı değiştirmeye devam etmek. “Bu açıdan UNICERA’yı bize sunduğu fırsatlardan yararlanabileceğimiz değerli bir buluşma noktası olarak görüyoruz” dedi.

Yeni koleksiyon tamamen doğayla bütünleşmiş çalışmalardan oluşuyor.

 

Estetik farklılık arayışının departmanı yönlendirdiğinin altını çizen Fazilet; “Kuvars yüzeyler birçok açıdan son derece kullanışlı ve satın alma tercihlerinde üst sıralarda yer alıyor. Son tüketicinin ve kesim profesyonellerinin beklentilerini dikkate alarak yaratıcılık ve kullanım avantajlarını bir adım öteye taşıdık; Segmente bambaşka bir anlayış getirecek yeni koleksiyonumuzda segmenti tamamen değiştiriyoruz. Sadece desenleri değil, kullanım alanlarını ve kalınlıklarını da farklılaştırdık. İç mekanlarda sınırsız kullanım alanı yarattığımız yeni koleksiyonumuzda tamamen doğayla bütünleşen çalışmalar ön plana çıkıyor. Teknoloji ortağımız Breton’un Kreos teknolojisini kullanarak ürettiğimiz bu koleksiyon dört yıllık bir çalışmanın sonucuydu. Çok yakında ikinci fabrikamızda seri üretime başlayacak çalışmalarımızla performans ve kaliteden ödün vermeden çok daha farklı görselliğe sahip çalışmalar sunacağız. Bu yeni çalışmayla birlikte kullanım alanları, boyutları ve kalınlıkları açısından daha yaratıcı analiz önerileri sunacak bir çalışma bölüme kazandırılacak. “Profesyonellerin iş sonuçlarına ve tüketicilerin hayatlarına değer katmaya devam edeceğiz.” söz konusu.

 

Coante çalışmaları sizin ve dünyanın geleceği düşünülerek üretiliyor.

 

Fazilet, Coante’nin tüm çalışmalarının çevre dostu bir yaklaşımla üretildiğini vurguluyor; “İnsana ve çevreye duyarlı, duyarlı bir marka olarak fabrikalarımızda yenilenebilir enerjiden faydalanıyoruz. Enerji verimliliği projelerimiz ile üretimde de tasarruf sağlıyoruz. Coante yüzeyler, alternatif malzemelere göre üstün leke, çizilme, esneme ve darbe dayanımıyla uzun yıllar ilk günkü görünümünü korur. Bu bakımdan çok uzun süre kullanım sağlayan doğa dostu çalışmalardır. Üstün hijyen avantajları sayesinde lekelere karşı dayanıklı olması, bakımı ve temizliği daha az su ve daha az kimyasal kullanılarak hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Bu bakımdan plakalarımızın, gezegenin sağlığını gözeten, çevre dostu bir yaklaşımla üretildiğini gururla söyleyebiliriz. Fabrikadan çekilen kirli havanın, toz ve gaz emiş sistemiyle dışarı atılmadan önce filtrelendiği, üretimde kullanılan suyun %99 oranında geri dönüştürülebilir olduğu, enerji ihtiyacının büyük kısmının güneş enerjisinden sağlandığı çevreci bir politika uyguluyoruz. tesisimizde düzenli olarak koku emisyon ölçümleri yapılmaktadır. İhracat odaklı bir şirket olarak, konum itibariyle limanlara yakın olmanın avantajıyla lojistiği optimize ederek karbon ayak izimizi azaltıyoruz; İşimizin hammaddesi olan kuvarsı fabrikamıza en yakın mesafe olan Çine’den temin etmekteyiz. 2023 yılı sonunda Coante ve Ula fabrikalarımızın çatılarına kurduğumuz güneş enerjisi santralimiz sayesinde elektriğimizin büyük bir kısmını güneşten sağlamaya başladık. Coante ve Ula fabrikalarımızda Güneş Enerjisi Santrali projemizin devreye alınmasından bu yana karbon ayak izi yaklaşık 6 milyon kilogram azaltıldı, bu da yaklaşık 108 bin 48 fidanın dikilmesine eş değer. Şirketimizde toplam 3 milyon dolarlık yatırımla devreye aldığımız Güneş Enerjisi Santrali projemizle yeşil enerji hedefine ulaşmanın gururunu yaşıyoruz. Ayrıca satış ve dağıtım kanallarında daha az karbon ayak izi bırakmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. “Yeşil enerjiyi ön planda tutan çevre dostu politikamız doğrultusunda üretmeye devam edeceğiz ve bu doğrultuda yatırımlarımızı artıracağız” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-goynucek.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu