Yaşam

Bilgi Evleri’nde “Sıfır Atık” eğitimi

Osmangazi Belediyesi’nin en değerli eğitim projelerinden biri olan Bilgi Evleri’nden yararlanan öğrenciler, iklim değişikliği, sıfır atık, çevre yönetim sistemleri ve enerji yönetimi konularında bilgilendirildi.

Osmangazi Belediyesi’nin “Geleceğimizi şansa bırakmıyoruz” sloganıyla hayata geçirdiği Bilgi Evleri; Okuma-araştırma salonları, etüt merkezleri, kütüphaneler ve çocukların gelişimini destekleyici programların yanı sıra okul dışı eğitimlere ve kişisel gelişime de katkı sağlamaktadır. Bilgi Evleri yaz döneminde katılan öğrencilere, sıfır atık ve enerji yönetimi konusunda farkındalık yaratmak amacıyla Osmangazi Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü çalışanı tarafından eğitim verildi.

Emek Bilgi Evi ve Hüdavendigar Toplumsal Gelişim Merkezi’nde gerçekleştirilen eğitimlerde öğrencilere, geri dönüştürülebilir ve tehlikeli atıkların çöpe atılmaması, kaynağında ayrıştırılması ve geri dönüşüm sistemine kazandırılması konusunda uzman bir çalışan tarafından bilgi verildi. ve güç yönetimi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Altındağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu