Haber

Yunanistan’da Yılın En Ölümcül Göçmen Tekne Kazasında 81 Kişi Hayatını Kaybetti

Yunanistan’ın Mora Yarımadası’ndaki Navarin’den 47 deniz mili uzaklıkta düzensiz göçmenleri taşıyan balıkçı teknesi alabora oldu ve 78 kişi öldü. Üç ceset daha bulundu. Ancak 81 kişi hayatını kaybetti. Olaya rağmen Yunan basını tartışma çıkardı.

Gemide yaklaşık 700 kişi vardı.

14 Haziran’da, Yunanistan’ın Mora adasındaki Navarino’dan 47 deniz mili uzaklıkta uluslararası sularda göçmenleri taşıyan bir balıkçı teknesi alabora oldu. 104 kişi kurtarılarak Kalamata Limanı’na getirildi. Kâr amacı gütmeyen Alarm Phone’a göre, gemide yaklaşık 700 kişi vardı. Arama kurtarma çalışmaları devam ederken, ölü ve yaralı sayısının artmasından endişeli.

Batan teknenin ambarında 100 çocuğun olduğu iddia edildi.

Tekne kazasında hayatını kaybedenlerin sayısı 81’e yükseldi. Yunan makamlarından yapılan açıklamada, olayın yaşandığı bölgede 3 kişinin daha cesetlerinin bulunarak Kalamata Limanı’na götürüldüğü belirtildi. otopsi için.

Olayla ilgili 9 kişi gözaltına alınırken, batan teknenin ambarında 100 çocuğun olduğu öne sürüldü.

Yunan basınında yer alan haberde, tekneden kaçan mülteciler ve teknede yakınlarını arayanların ifadelerine dayanılarak, tekne batmadan önce teknede su ve yiyecek sıkıntısı yaşandığı iddia edildi. ve bazı göçmenler bu yüzden hayatını kaybetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu