Haber

Türkiye, İsrail’in okul saldırısını lanetledi

İsrail’in Gazze Şeridi’nin Han Yunus kentinde yerlerinden edilmiş Filistinlilerin sığındığı okulun kapısına düzenlediği saldırıda 25 Filistinli yaşamını yitirdi, 53’ten fazla kişi yaralandı.

Filistin Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “İşgalcilerHanYunuskentinin doğusundaki Abesan beldesinde yerinden edilmiş kişilerin barındığı bir okulu hedef alarak iğrenç bir katliam gerçekleştirdi” ifadelerine yer verildi.

Filistin Kızılayı’ndan yapılan açıklamada ise ilk yardım ekiplerinin yaralıları kentteki Nasır ve El-Emel hastanelerine nakletmek için çalıştığı aktarıldı.

Ayrıca Filistin Kızılayı İsrail’in Han Yunus’un merkezindeki Ebu Hamid Kavşağı’nı bombalaması sonucu ölen ve yaralananlar olduğunu açıkladı.

Türkiye saldırıyı lanetledi

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “İsrail’in Gazze’nin Han Yunus kentinde Filistinlilerin sığındığı bir okulda onlarca masum sivili katletmesini lanetliyoruz. Han Yunus’ta ortaya çıkarılan toplu mezarlar ve son 4 günde buradaki dört okulun hedef alınması İsrail’in Filistin halkını topyekün yok etmeyi amaçladığının somut birer kanıtıdır. Bu saldırılar Netanyahu hükümetinin ateşkes müzakerelerini baltalamayı hedeflediğini de göstermiştir. İsrailli yetkililer insanlığın tüm değerlerini ve uluslararası hukuku hiçe sayan bu eylemlerinden ötürü kanun önünde hesap vereceklerdir” ifadelerine yer verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu