Ekonomi

Trump’ın NJ’deki golf kulüpleri ağır suç mahkumiyetlerinin ardından içki ruhsatı incelemesiyle karşı karşıya

New Jersey yetkilileri, eski başkanın New York’taki ağır suç mahkumiyetlerinin ardından Donald Trump’ın iki golf kulübünün içki lisanslarını otomatik olarak yenilememe kararı aldı. Colts Neck ve Bedminster’da bulunan söz konusu golf kulüpleri inceleme altında olup, içki ruhsatlarının geleceğini belirlemek üzere 19 Temmuz’da bir duruşma yapılması planlanıyor.

New Jersey başsavcılığı Cuma günü, lisanslar oğlu Donald Trump Jr. adına olmasına rağmen, Trump’ın doğrudan ilgisi nedeniyle kulüplerin lisanslarını koruyup korumaması gerektiğine ilişkin endişelerini dile getirdi. 30 Haziran’da lisansların süresi dolacaktı, ancak kulüplere duruşma tarihine kadar geçici izinler verilecek. Normalde bu tür yenilemeler duruşma yapılmasına gerek kalmadan gerçekleşiyor.

Donald Trump, Mayıs ayında yetişkin film oyuncusu Stormy Daniels’a yapılan sus payı ödemeleriyle ilgili iş kayıtlarında tahrifat yapmaktan 34 suçtan suçlu bulunmuş ve bu suçtan hüküm giyen ilk ABD başkanı olmuştu. New Jersey yasaları, ahlaki çöküntü içeren bir suçtan hüküm giymiş kişilerin içki ruhsatı almasını yasaklıyor.

Önümüzdeki duruşma, Trump’ın sus payı davası nedeniyle 11 Temmuz’da New York’ta alacağı cezanın ardından gerçekleşecek. Duruşmada, içki ruhsatı için başvuran kişinin ruhsat sahibi olmaya devam edebilecek niteliklere sahip olduğunu göstermesi gerekiyor.

Başsavcılık, Pine Hill’de Trump’a ait üçüncü bir golf sahasının ruhsatının yerel belediye tarafından yenilendiğini ancak Colts Neck ve Bedminster kulüplerinin ruhsatlarının geleceğinin belirsizliğini koruduğunu kaydetti.

Trump şu anda Kasım ayındaki seçimler için görevdeki Demokrat Başkan Joe Biden’a karşı bir başkanlık kampanyası yürütüyor. Sus payı davasının yanı sıra Trump, 2020 seçimlerine müdahale ve gizli bilgileri kötüye kullanma iddiaları nedeniyle çeşitli mahkemelerde üç ayrı kovuşturmayla daha karşı karşıya.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu