Haber

Trabzon’da denizde can pazarı: 1 kişi kayıp, 5 kişi kurtarıldı

Trabzon’da denizde can pazarı: 1 kişi kayıp, 5 kişi kurtarıldı

TRABZON – Trabzon’un Vakfıkebir ilçesinde bugün öğle saatlerinde serinlemek için dalgalı denize giren aileden 6 kişiden biri denizde kaybolurken, 5 kişi çevredekiler tarafından kurtarıldı.

Edinilen bilgiye göre, 2’si çocuk 6 kişilik Yeşilay ailesi bugün ilçeye bağlı Kaleköy ilçesi Zeytinlik’te serinlemek için denize girdi. Denizin dalgalı olması nedeniyle dalgaların sürüklediği aileden 4’ü çevredeki vatandaşlar tarafından kurtarılırken, bir kişi de botla kenara çekildi. Aile üyelerinden Tekin Yeşilay dalgalarda kaybolurken, DEGAK Özel Tim-02 Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Doğu Karadeniz Küme Komutanlığına bağlı jandarma ekiplerinin kayıp kişiyi arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

Boğulmak üzere olan aile fertlerini kurtaran cankurtaran o anları anlattı

Boğulmaktan son anda kurtarılan aile bireyleri olay yerine gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından hastaneye kaldırılırken, çevredekileri kurtarmak için büyük çaba sarf eden iş yeri sahibi ve cankurtaran Abdul Zihni Suda boğulmak üzere olan Yeşilay ailesi o anları anlattı. Zihni, “Biz otururken iki kişi ‘Cankurtaran yok mu?’ diye bağırdı. Yanımıza geldi, “Can simidini alırken onların yardımına gittik. Batıp çıkanları tespit ettikten sonra denize girdik. 6 kişilik bir aileydi. 2 küçük çocuğu vardı. Onları çabucak kurtardık. Sonra bir adam ve bir kadın vardı, onları da kurtardık. Bir genç daha vardı. Sürüklendiği için tekneyi tesisimize aldık. Teknenin yardımıyla onu kurtardık. Bir kişi daha vardı, onu hiç görmedik. Battığını söylediler ama onu hiç görmedik. Aksi takdirde onu kurtarabilirdik. Ekipler geldi. Arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Deniz dalgalıydı. Deniz dalgalıydı. “Hava dalgalı olunca cankurtaran olmamıza rağmen iş yerimizi kapatıyoruz. Bu olay iş yerimizin yanındaki başıboş bir yerde oldu. Zaman zaman oraya gidip burada yüzmemeleri konusunda uyarıyoruz. Müdahale ediyoruz ama dinlemiyorlar.” Bizim için sahilimizin güvenlik koridorunun dışında kalan bir yer.” .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Altındağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu