Ekonomi

Toronto Menkul Kıymetler Borsası önemli dalgalanmalar yaşadı; Enbridge yenilenebilir gaz tesislerini satın alıyor

Toronto Menkul Kıymetler Borsası Cuma günü önemli dalgalanmalar yaşadı ve birçok şirketin hisseleri önemli değişiklikler gördü. Enerji şirketleri Baytex Energy Corp ve Suncor Energy Inc’in hisseleri sırasıyla %2,73 ve %1,79 azalırken, Enbridge Inc’in hisseleri %0,43 arttı.

Sağlık hizmetleri segmentinde Canopy Growth Corp’un hisseleri %6,17 artışla 86 sentte kapandı ve 7,7 milyon hisse işlem gördü. Örneğin Royal Bank of Canada’nın hisseleri 7,5 milyon hisseyle %1,10 artışla 116,05 dolara yükseldi.

First Quantum Minerals Inc., bir madencilik şirketi. Panamalı milletvekillerinin yan kuruluşu Minera Panama’nın tartışmalı madencilik sözleşmesinin iptalini iptal etme kararının ardından hisseleri %11 artışla 6,9 milyon hisse üzerinden 17,46 dolara yükseldi.

Enbridge Inc., bir enerji şirketi. yenilenebilir enerji sektöründe önemli bir atılım gerçekleştirerek Teksas ve Arkansas’ta bulunan yedi yenilenebilir doğal gaz tesisini Morrow Renewables’tan 1,2 milyar ABD dolarına satın aldı. Bu satın alma, Enbridge’i Kuzey Amerika’daki en büyük yenilenebilir doğal gaz taşıyıcılarından biri haline getiriyor. Şirket üçüncü çeyrekte 500 milyon dolar kar bildirdi.

Bu arada, araba modülü üreticisi Magna International Inc., üçüncü çeyrekte net karının analist tahminlerini aşarak %36 artışla 394 milyon dolara yükseldiğini bildirdi. Şirket ayrıca satışlarının %15 artışla 10,69 milyar ABD dolarına yükseldiğini bildirdi.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

haber-susurluk.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
koşuyolu evden eve nakliyat
Altındağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu