Haber

Şehrin ortasındaki helikopter dikkat çekti

Şehrin ortasındaki helikopter dikkat çekti

RİZE Rize meydanına kurulan helikopterle vatandaşlar, kentte gezmek istedikleri noktaları önceden görerek rotalarını belirleyerek yola çıkacak.

Rize Belediyesi tarafından Rize merkezde meydana kurulan kafe ile vatandaşlar çaylarını içtikten sonra Rize’nin turizm noktalarını helikopterle izleyebilecek. Proje ile turizm açısından farklı illerden gelen vatandaşlar öncelikle helikoptere binerek şehirde gezmek istedikleri noktaları görerek rotalarını belirleyecek. 12 kişilik helikopterde vatandaşlar 7 dakikada Rize’ye gidecek.

Meydanda bulunan kafe ile ilgili açıklama yapan Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, “Yaklaşık 2 yıldır milletimiz için, milletimiz için bir kafe alanı yapılıyor. Alt katta da Rize’nin müseccel eserlerini hizmete sunuyoruz. çok amaçlı bir mekan en üst katta iken.1.katta ilimizin turizm alanlarını tanıtan 360 derecelik Rize tanıtım çekimlerine başladık.Çekimler yaklaşık bir buçuk yıldır devam ediyor. Rize’nin dört mevsim konsepti çekimleri devam ediyordu.Çekimlerimiz bitince 1 Ocak’ta tanıtıma verdik.Artık fiberden yapılan 12 kişilik helikopterimiz adeta bir cep sineması gibi.VR gözlük takarak. koltuklara entegre drone’lar ile çektiğimiz görüntülerle, drone’un yokuş aşağı tüm hareketlerinde yüksek adrenalin ile vatandaşlarımıza Rize’nin tüm coğrafyasını ve tarihini göstererek tüm Rize’yi tanıtmış olacağız.” dedi.

“Meydan, Rize turizmi için çok önemli bir nokta”

Projeyle turizme kazandırılması açısından önemli bir yer olacağını ifade eden Metin, “Vatandaşlar buraya araçlarını otoparka park ettikten sonra gelip dilerlerse çay içebiliyorlar, dilerlerse 12D sinemada Rize’yi izleyebiliyorlar. istiyorlar.Sonra kendi tercihlerine göre o bölgelere gidecekler.Bu çok değerli bir nokta.Gelecekte bir kulübede farklı illerde düzenlenen Rize günlerine götürüp Rize’yi tüm vatandaşlarımıza tanıtacağız. meydan çevresinde yapacağımız projeler Rize meydanı anlam kazanacak.Artık her şey stok çekimlerle bütünleşiyor.1-2 hafta içinde açacağız.Türkiye’ye mesaj veriyoruz Rize’de çay içilir. 400-500 kişilik bir yer olacak” dedi.

“İlginç ve aşkın bir adrenalin ile 7 dakikada Rize’yi izleme fırsatı bulacağız”

Helikopter açıldığında ilk izleyenlerden biri olacağını ifade eden Togay Muradoğlu, “Helikopter güzeldi. Ne olacağını merakla bekliyorduk. Bildiğim kadarıyla dünyada sadece 3 nokta var. 7 dakikada ilginç ve yarı saydam bir adrenalin ile Rize’yi izleme fırsatı bulacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu