Yaşam

PAÜ’lü öğrenciler mutfak yarışmasından 3 kupa ve 26 madalya ile döndü

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Aşçılar ve Pastacılar Kulübü öğrencileri 29. AGEB Aşçılık Yarışması’nda aldıkları 3 kupa ve 26 madalya ile büyük gurur kaynağı oldular.

Türkiye Aşçılar Federasyonu’na bağlı 32 dernekten biri olan Antalya Gastronomi ve Eğitimciler Birliği Derneği tarafından Antalya’da düzenlenen ve 15 üniversitenin katıldığı 29. AGEB Mutfak Yarışması’na Pamukkale Üniversitesi’ni temsilen Aşçılık Programı öğrencileri katıldı. ve Patara tatlı yarışı klasmanı birincisi İrem Çetin Altın. madalya ve kupa, Merve Seyahat gümüş madalya, Ceren Şimşek bronz ve Kerem Er bronz madalya. Klasman birincisi Dila Parıltı Genç gümüş madalya ve kupa, Buğra Namlıer gümüş madalya, Ömer Zeybek bronz madalya, Mustafa Kaan Aydemir bronz madalya, Ceren Şimşek bronz madalya, Bedirhan Oğuzman bronz madalya, Mehmet Akkaya bronz madalya kazandı. Mavi vatan balık yarışında Merve Gezgin, Ahmet Genç ve Furkan Öz bronz, Mehmet Akkaya, Berfin Boran ve Yavuz Öz bronz, Ali Emre Aydemir, Buğra Namlıer ve Ceren Şimşek bronz madalya aldı. Anadolu Kartalları et müsabakalarında Ahmet Lütfi Genç Klasman birincisi gümüş madalya ve kupa, Doğukan Ulukaya gümüş madalya, Bilal Emre Köle bronz madalya, Buğra Namlıer bronz madalya, Ali Emre Aydemir bronz madalya kazandı.

Pamukkale Üniversitesi bizi gururlandırdı

Anadolu bayanlar yarışında ise Dila Işık Genç 2. ligde gümüş madalyanın sahibi oldu. Toplam 3 kupa ve 26 madalya ile üniversite klasmanında en çok madalya alan grup oldular. Yarışmada dereceye giren tüm PAÜ Aşçılar ve Pastacılar Topluluğu ile Tavas Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı öğrencileri Denizli ve Pamukkale Üniversitesi Yönetimini gururlandırdı.

“Öğrencilerimizi tebrik ediyoruz”

Alınan derecelerle ilgili duygularını dile getiren PAÜ Tavas Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı Öğretim Görevlisi Öğr. Görmek. Nusret Ercan Şenlikci, “Yarışmaya katkılarından dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’a, Tavas Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Doç. Dr. Selim Parlas’a, SKS Bölüm Başkanı Öğr. aldığı derecelerle gururlu ve çok mutlu. Tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” – DENİZLİ

gucehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Altındağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu