Haber

Mersin Büyükşehir Belediyesi, İSK’nın düzenlediği Mizah Günleri’ne destek verdi

Mersin Büyükşehir Belediyesiİçel Sanat Kulübü (İSK) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ‘ MersinMizah Günleri’ne takviyeler verdi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Düzenlediği kültür ve sanat etkinliklerinin yanı sıra kentte farklı kurum ve kuruluşların yürüttüğü etkinlikleri de pekiştiriyor. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Koordinatörü Bengi İspir Özdülger, geçen yıl Mersin Mizah Günleri’ne de katkıda bulunduklarını hatırlatarak, “İlimizde yapılan bu güzel işte emeği geçen herkesi kutluyoruz. Bu tür etkinlikleri her yönden destekliyoruz. . Mersin Büyükşehir Belediyesibu güzel şehirde bu güzel etkinliklerin ve güzel sanatseverlerin yanında olmaya devam edeceğiz.”

Büyükşehir olarak sanatçılara ve sanatseverlere katkı sağlamanın önemi doğrultusunda hareket ettiklerini kaydeden Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdal Gökayaz, şunları söyledi:

“İlimizde bu tür organizasyonların olması bizi çok mutlu ediyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak her daim sanata, kültüre katkı sağlamak için ilgili çalışmalarımızı yürütüyoruz. İçel Sanat Kulübü Biz de bu süreçte yanlarında olmaya devam edeceğiz.

Mersin Mizah Günleri’nin geleneksel hale gelmesini istediklerini ifade eden İSK Başkanı Fatih Alkar, şunları söyledi:

“Eksiklerimizi tamamlayıp bizden sonraki arkadaşlarımızla birlikte Mizah Günlerini 5-10 olarak devam ettirmek istiyoruz. Bu yıl 28. Arkeoloji Günlerini yapacağız. Bu şehrin ve ülkemizin de mizaha ihtiyacı var. faaliyetimizi bu bütünlük içinde gerçekleştiriyoruz.”

Halk arasında ‘Süt Felsefecisi’ olarak bilinen sanatçı Müfit Can Saçıntı, Mersin Mizah Günleri’nin Türkiye’de benzeri olmayan bir etkinlik olduğuna dikkat çekti. “Bu Mersin’in bir ayrıcalığı. Gelmek bizim için her zaman bir zevktir” dedi.

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

kocarli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu