Ekonomi

Maaş artışlarında takvim nasıl çalışacak?

14- 28 Mayıs seçimlerinin ardından toplanan 28. Dönem Meclis’inde milletvekilleri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan yemin etti. Numan Kurtulmuş’un TBMM Başkanlığı’na seçilmesiyle gözler komisyonların oluşumuna çevrildi.

Kurban Bayramı’na kadar olan süre içerisinde öncelikle tarafların ihtisas kurullarında temsil edecekleri üye sayısı belirlenecek. Partilerin milletvekili sayısına göre yapılacak bu dağıtımdan sonra partilerin üye isimleri açıklanacak. Daha sonra komite liderleri seçilecek ve Meclis yasama çalışmalarına başlayacak.

Kademeli zam getiren bir sisteme geçilecek

AK Parti kümelenmesi de tatilden önce çıkarılacak yasalar için çalışmalara başladı. İlk teklif, memurlar ve emekli aylıkları ile ilgili. 5-6 unsurun düzenlenmesi, en düşük emekli maaşındaki artıştan olumsuz etkilenen emekli maaşlarının düzeltilmesini de içerecek. TBMM’nin üzerinde çalıştığı yasa tasarısına göre, emekli maaşlarında kademeli artış getiren bir sisteme geçilecek. Böylece daha yüksek prim ödeyenler daha yüksek maaş alacak.

Bonuslar ne zaman yatırılacak?

Tatil tatili 24 Haziran’dan itibaren 9 güne çıkarken, emekli maaşı ve ikramiye ödemeleri 17 Haziran’dan itibaren hesaplara yatırılmaya başlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Altındağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu