Haber

Konya Büyükşehir Ereğli, Kent Meydanındaki Mağazaları Canlandırıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, tarihi Ereğli Kent Meydanı’ndaki 100 dükkanın cephe güzelleştirme çalışmalarına başladı.

Proje start-up programına katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, bölgede ticareti canlandırmak ve cepheyi Ereğli’ye yakışır hale getirmek için çalıştıklarını belirterek, “2’nci ve 3’üncü çalışmalara devam edeceğiz. Ereğli’nin göbeğinde Ereğli’nin ticaretini büyüterek hayata geçirecek önemli bir iş yapmak istiyoruz. Bugüne kadar yaptığımız gibi Ereğli’yi yeniden ayağa kaldıralım” dedi. AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, “Ereğli inşallah çok daha güzel olacak. Cumhur İttifakı ile bir ve beraber olacaktır. Önümüzdeki günler önemli günlerdir. Milletimizin duası ve desteğiyle Allah’ın izniyle çok daha büyük işlere imza atacağız.”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi’nin Ereğli’de yapacağı Ereğli Kent Meydanı Cephe Uyum Projesi’nin 1. Etap çalışmalarına başladı.

Ereğli Meydanı’nda gerçekleştirilen iş kurma programında konuşan Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Selçuklu ve Osmanlı mirasına sahip bölgenin bu dokunuşla çok önemli bir mola vereceğine inandığını ifade etti. Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğini kaydeden Oprukçu, “Deprem felaketini yaşadık. Büyükşehir Belediyemizin deprem bölgesinde yaptığı büyük hizmetlere şahit olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu vesileyle Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür etmek istiyorum.

BÖLGEDE TİCARET YENİDEN BAŞLAYACAK

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, mübarek bir güne keyifli bir başlangıç ​​yapacaklarını belirterek, Ulu Camii’nin ve onarımını yaptıkları Rüstem Paşa Kervansarayı’nın bulunduğu bölgenin Ereğli’nin kalbi olduğunu belirterek sözlerine başladı. ve ticaretin en değerli merkezi.

Bölgede ticareti canlandırmak ve cepheyi Ereğli’ye yakışır hale getirmek için çalıştıklarını belirten Önder Altay, şöyle devam etti: “Aslında geçmişe gidecek olursak bu çalışmalar Konya Bedesten’de başladı. Daha sonra Akşehir’de çalışmalar yaptık. İnşallah şimdi Ereğli’de yaparız. Tabii ki Ereğli merkez dışındaki en büyük ilçemiz. Bugüne kadar çok önemli hizmetler gerçekleştirdik; Hem altyapı hem de üst yapı anlamında. Bugün önemli bir başlangıç ​​yapacağız.”

“KONYA OLARAK HATAY’IN ACILARINI DÜŞÜRMEK İÇİN ÇALIŞTIK”

Hem Konya’da hem de deprem bölgesindeki afetzedelerin sorunlarını çözmek için gece gündüz çalıştıklarını belirten Başkan Altay, “Konya, özellikle Hatay’da yaptığı çalışmalardan sonra tüm Türkiye’nin takdirini kazandı. . Herhalde Büyükşehir Belediyesi olarak gündeme geldik ama ben hep söylüyorum; Bu bir Kenya başarısıdır. İlçe belediyelerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız, milletvekillerimiz ve kuruluşlarımız hep oradaki acıları dindirmek için çaba sarf ettiler. Oradaki çalışmalarımız bir nebze olsun hafifledi, inşallah şehrimizde çok değerli hizmetlerin hem başlangıçlarını hem de açılışlarını gerçekleştirmiş olacağız” dedi.

“BİRLİKTE EL VERİYORUZ”

Ereğli’nin ilk etap cephe rehabilitasyonunun hayırlı olmasını dileyen Lider Altay, “Burada 100’e yakın dükkanın cephesi güzelleştirilecek. İhtiyaç halinde mağazaları tek tek inceleyerek güçlendirme işlemlerini gerçekleştireceğiz. Projeyi bir an önce tamamlayıp süreçte 2. ve 3. etapları da devam ettirerek Ereğli’nin göbeğinde Ereğli ticaretini canlandıracak değerli bir çalışmaya imza atmak istiyoruz. Bu vesileyle Ereğli’de tüm çalışmalarımızda birlikte çalışan Belediye Başkanımıza ve ilçe başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Her zaman el ele verdik, her zaman olduğu gibi Ereğli’nin sorunlarını çözmek ve Ereğli’yi yaşatmak için gece gündüz demeden çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

“İnşallah EREĞLİ ÇOK DAHA İYİ OLACAK”

Ereğli’nin bir şehir olduğunu ifade eden AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, “Bir bölgenin çevresiyle birlikte dinamik gücü. Burada tarih var. Burada turizm var. Burada tarım var. İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan bir ulaşım yolu vardır. İnşallah Ereğli çok daha güzel olacak. Cumhur İttifakı ile bir ve beraber olacaktır. Önümüzdeki günler değerli günlerdir. Milletimizin duası ve desteğiyle Allah’ın izniyle çok daha büyük işlere imza atacağız. Yeter ki birlik ve beraberliğimiz bozulmasın. Gelelim emperyalizmin ve küresel güçlerin oyunlarına. Okyanusun tezgahlarına düşmeyelim. Hiç kimse bu milletin sırtını yere vuramayacak. Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Ereğli Belediye başkanımıza ve ilçe başkanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti Konya İl İdare Meclisi Üyesi Yaşar Esaslı, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Zübeyr Dursun ve MHP Ereğli İlçe Başkanı Musa Yılmaz’ın katıldığı programda konuşmaların ardından Ereğli Tarihi Kent Meydanı Cephe Güzelleştirme 1. Etap çalışmaları dualarla başladı.

1. ETAPTA 100 MAĞAZA KURULACAK

1. Etap çalışmaları 50 parselde 36 bina; İçerisinde 100 adet dükkan ve 1 adet dernek binası bulunmaktadır. Toplam inşaat alanı 17 bin 311 metrekare olan Kent Meydanı Cephe Güzelleştirme Çalışması’nın 1’inci etabı için 95 milyon 500 bin lira kaynak ayrıldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

pazarlar-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu