Ekonomi

Kayseri OSB Mesleki Eğitim Toplantısına Katıldık

Yusuf Tekin ve protokolün yer aldığı ‘Mesleki Eğitim’ konulu istişare toplantısına, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Mehmet Yalçın, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. katıldı. Önder Yalçın, Kayseri OSB olarak mesleki eğitim konusunda yaptıkları çalışmaları içeren raporu Milli Eğitim Bakanı Sayın Prof. Dr. Yusuf Tekin’e sundu.

Başkan Yalçın, Kayseri Ticaret Odası’nda gerçekleştirilen istişare toplantısında yaptığı konuşmada, Kayseri OSB yönetimi olarak mesleki eğitim ve sanayi-eğitim işbirliğine yönelik çabalarını paylaştı. Yalçın, Kayseri OSB Teknik Koleji halkına bilgiler aktararak, yaşanan sorunlara ilişkin görüşlerini dile getirdi. Toplantıda Önder Mehmet Yalçın, Kayseri OSB Teknik Koleji’nde yürütülen eğitim faaliyetleri başta olmak üzere sanayi-eğitim işbirliği ve işbaşı eğitime yönelik çalışmaların yer aldığı raporu Milli Eğitim Bakanı Prof. Yusuf Tekin’e takdim etti. Toplantıya ilişkin değerlendirmede bulunan Önder Yalçın, mesleki eğitime büyük önem verdiklerini, sanayicilerin nitelikli iş gücü taleplerinin karşılanması için çaba sarf ettiklerini söyledi. Önder Yalçın, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Yusuf Tekin’in katılımıyla gerçekleştirilen mesleki eğitime ilişkin istişare toplantısının sorunların aktarılması ve çözüm bulunması açısından önemli olduğunu belirtti. .

İlgili Makaleler

Sağlam; “Bu toplantı sayesinde sanayicilerimizin taleplerini dile getirme fırsatı bulduk. Kayseri OSB Mesleki Eğitim Meslek Yüksekokulu’nun faaliyete geçmesi ve Ankara’da mühendislik-mimarlık fakültesi kurulması yönünde attığımız adımları paylaşma fırsatı bulduk. Mesleki eğitimin geliştirilmesine yönelik çalışmalarımızı gelecekte de sürdüreceğiz. Etraf Kentleşme ve “İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki ve Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Tekin, kentimizin mesleki eğitime yönelik taleplerinin dile getirildiği toplantıya katıldı. Kendilerine Kayseri OSB sanayicilerimiz adına şükranlarımı sunuyorum” dedi. – KAYSERİ

haberbucak.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
koşuyolu evden eve nakliyat
Altındağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu