Haber

KAHRAMANMARAŞ-DEPREMDE ENGELLİ BABASI TARAFINDAN BİNADAN ÇIKTI

KAHRAMANMARAŞ’ta yaşayan Solmaz ailesi, evlerinde depreme yakalandı. Aileden 17 yaşındaki Eren Solmaz, depremin ilk saniyelerinde korkusunu yenerek ‘tek varlığımız’ dediği engelli babasını sırtına alarak dışarı çıkardı.

Kahramanmaraş’ta yaşayan Solmaz ailesi, evlerinde saat 04.17 sıralarında meydana gelen ilk büyük depreme yakalandı. Solmaz ailesinin ortanca çocuğu 17 yaşındaki Eren Solmaz, depremin ilk saniyelerinde kıyametin koptuğunu düşündü. Daha sonra Eren korkusunu yendiğinde aklına engelli babası geldi. Hemen anne ve babasının yatak odasına koşan Eren, ‘tek varlığımız’ dediği babasını sırtına alarak dışarı çıkardı. Solmaz ailesinin evi depremde ağır hasar gördü. Aile şimdi bir çadırda yaşıyor.

‘Kıyamet olduğunu düşündük’

Babasını sırtında evden çıkaran Eren Solmaz, “O gece hepimiz uyuyorduk. Kasırga olmaya başladı. Daha önceki depremlerde olduğu gibi kısa sürede biter sandım. daha da kötüsü babama engelli diye koştum direk babamı sırtıma alıp dışarı çıkardım tek varlığımız babamız olduğu için önce babamı kurtardım babamı arabaya bindirdikten sonra içim rahatladı babamı alınca üzerimden büyük bir yük kalktı çok korktuk aşağıda doğalgaz patlayınca kıyamet kopacak zannettik ev sağa sola sallanıyordu bende de Küçük erkek kardeşim ve annem onu ​​dışarı çıkardı. Depremden bu şekilde kurtulduk” dedi.

‘İZLEDİĞİM FİLMİN AYNISINI DENEYİMLEDİM’

Peder Kemal Solmaz, ‘Ben o sırada uyandım. Hafifçe sallanmaya başladık. Dışarıya baktığımda her yer bembeyazdı. Sabah olduğunu düşündüm. Şiddetle sallanmaya başladığında, hanımefendi bir şey düşerse hafifletmek için yorganı üzerime çekiyordu. Üzerime bir şey düşmesini bekledim. Sonra çocuklar geldi. Eren beni sırtına aldı. Sallanarak çıktık. Uyumadan önce “Dünyanın Sonu” filmini izledim. O filmi bire bir izledim. Sinemadaki uğultu sesi bile mükemmeldi. Sinemanın aynısını yaşadım” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Altındağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu