İş

İzmir’de grev kapıda! Tunç Soyer’e isyan ettiler

İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden İzmir Metro AŞ ile patron sendikası SODEM-SEN ile Türk-İş’in Demiryolu-İş Sendikası arasında metro ve metroda çalışan işçilerin katıldığı 10’uncu dönem toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde, Tramvayın düzenlendiği partiler önceki gün yeniden gündeme geldi.

Kalan nakit ile 11 konunun görüşüldüğü toplantıda SODEM-SEN, İZELMAN işçilerine verilen zam oranını teklif olarak sundu.

Ancak bu talep sendika tarafından kabul edilmedi. Toplantının ardından çalışanlara açıklamalarda bulunan Şube Başkanı Hamdullah Giral, şunları söyledi: “Metro çalışanlarını enflasyona ezdirmiyoruz. Enflasyon oranında zam istediğimizi ve elimizden geleni yapacağımızı hep söyledik. Hakkımızı verin yoksa metro ve tramvay durur. yeni bir talep gelirse karşılamaya hazır.söz konusu.

BİRLİK NE İSTİYOR?

Sendika, kök fiyatlardaki artışın yanı sıra enflasyon artı refah paylarının önümüzdeki altı ayda yüzde 5 oranında artırılmasını ve ikramiyelerin 112 günden 125 güne çıkarılmasını talep ediyor.

Sözleşmede ilk kez raylı sistem ikramiyesi, giyecek yardımı, bayram harçlığı, taşınma yardımı, yer altı tazminatı gibi talepler var.

KAYNAK: SABAH

haberhilvan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Altındağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu