Haber

HDP/Yeşil Sol Parti adayı Cengiz Çandar: Etnik olarak Türk ama ruhen Kürdistanlıyım

15 Temmuz ihanetiyle ilgili 252 şehidimizi ve 2 bin 700’ü aşkın gazimizi görmezden gelerek FETÖ’yü aklamaya çalışan HDP/Yeşil Sol Parti’nin Diyarbakır 3. Milletvekili adayı gazeteci Cengiz Çandar’dan bir skandal açıklama daha geldi.

“MİTHAT SANCAR ADAYLIK TEKLİFİNİ YAPARDI”

Duvar gazetesine konuşan Çandar, kendisine adaylık teklifini Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı Mithat Sancar’ın getirdiğini söyledi.

“TÜRK’ÜM AMA MANEVİ OLARAK KÜRDİSTAN’IM”

Çandar, adaylık sürecinde gelen teklifle ilgili olarak Mithat Sancar’a “Aklında ne var?” diye sordu. Diye sordum. ‘Kürt illeri’ cevabını alınca çok sevindiğimi söyledim. Bir gerçeği ifade ederek kendisine ‘Etnik olarak Türk’üm ama ruhen Kürdistanlıyım’ dedim. Diyarbakır’a aday olacağımı öğrendiğimde olağanüstü mutlu oldum. Kürdistan havasında Amed benim için özellikle anlamlı ve değerliydi.”

PKK TERÖRİSTİNİN ÖLDÜĞÜ İÇİN “YAKILDIM” DEMİŞTİ

Gezi olaylarında ‘Kırmızı Eşarplı Kız’ lakaplı PKK’lı Ayşe Deniz Karacagil’in etkisiz hale getirilmesine yönelik operasyonla ilgili bilgi veren Çandar, “Gezi’nin en güzel gülen meleği Kızıl Eşarplı Kız düştü. Rakka’nın önünde yere düşüp yıldızlara yükseldi ve yine bizi yaktı.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu