Haber

Hasan Can Kaya’ya Elazığ tepkisi: Kimsenin yeri yok

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğlu, AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım ve Fırat Üniversitesi, Exxen’de yayınlanan ‘Konuşmacılar’ mizah programında Hasan Can Kaya’nın Elazığ ile ilgili esprilerine tepki gösterdi.

“Ne mezunusun?” Hasan Can Kaya’nın sorusuna konuk, “Elazığ Bilgisayar Mühendisliği mezunuyum” yanıtını verdi. Bunun üzerine Kaya, “Elazığ Bilgisayar Müh. bilgisayar yok ama bu çocukların abaküsü var onunla yapıyorlar” dedi.

‘KİMSE BİZİM ŞEHİRİMİZ OLMAYACAK’

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, programdaki o sahneleri Twitter hesabından paylaşarak, “Uluslararası arenada ülkemizi temsil eden ve itibar sahibi Fırat Üniversitemizle ilgili yaptığı konuşmalardan dolayı #HasanCanKaya’yı kınıyorum. Kimsenin üzerine düşmez. mukaddes şehrimizi ve Fırat Üniversitemizi küçümsüyorlar.”

‘ŞEHİRİMİZ SAHİP DEĞİL’

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım da Kaya’ya tepki göstererek, “Kutsal şehir Elazığ’a ve bilimin Parlayan Yıldızı, binlerce mezunu olan Fırat Üniversitesi’ne yönelik aşağılayıcı konuşmalarınızdan dolayı sizi esefle kınıyorum. Kutsal şehrimiz. sahipsiz değildir!” ifadeleri kullandı.

‘HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAK’

Fırat Üniversitesi’nin sosyal medya hesaplarında, “Bir medya platformunda yayınlanan bir programda üniversitemiz ve ilimiz hakkında aşağılayıcı açıklamalarda bulunan Hasan Can Kaya isimli sunucuyu kınıyor, ilimizden ve üniversitemizden özür dilemesini bekliyoruz. Ayrıca ilgili kişi hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Altındağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu