Yaşam

Ferhat Murat: Sanatçılar oyları nedeniyle vatandaşa hakaret edemez

TV 100’de Cansu Canan Özgen’in moderatörlüğünü yaptığı Özgür Söz programının konuklarından siyasi bağnaz Ferhat Murat, seçim öncesi ve sonrasında seçmeni tercihlerinden dolayı aşağılayan ve aşağılayan sanatçılara tepki gösterdi.

Bu sanatçıların konserlerini iptal eden belediyelere teşekkür eden Murat, şunları kaydetti:

“İnsanları aşağılıyorlar, tepki olunca nerede özgürlük diyorlar”

Sanatçılar çıkıyor, gözlük takıyor, AK Partili seçmeni aşağılayan kıyafeti giyiyor, orada siyaset yapıyor. Kendi şöhretlerini siyaset koridoru haline getiriyorlar, insanları aşağılıyorlar. Halk tepki verdiğinde, konserleri iptal edildiğinde demokrasi ve özgürlük diyor.

“Oyları yüzünden insanları aşağılayamazsınız”

O sanatçıların konserlerini iptal eden belediyeleri de tebrik ediyorum. İnsanları aşağılayamazsınız, oylarına göre aşağılayamazsınız. CHP’yi veya AK Parti’yi desteklediğini söyleyebilir. Bu demokratik özgürlük ne zaman gerçekleşir? Ardından Uğur Işılak, Şükriye Tutkun CHP’li belediyelerin konserlerine götürülüyor. Ben görmedim.

“Hakaret ettikleri milletin seçtiği belediyelerden para kazanıyorlar, böyle bir dünya yok”

Şunu ellerinde görüyorlar: Ben bu millete hakaret ediyorum, sonra da onların seçtiği belediyelerden paramı kazanıyorum. Böyle bir dünya yok.

Hüseyin Turan tutunuyor, mezhep siyaseti yapıyor, Yavuz Sultan Selim’e hakaret ediyor. “Bütün saçmalıklara rağmen, ilk turda bitmeli” diye tweet attı. Kim demek? Böyle bir şey olamaz.

gebze-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu