Haber

Dünya 3’üncüsü olan milli güreşçi Bayraktar memleketine döndü.

KONYA (İGFA) – 5. Dünya İşitme Engelliler Gençler ve Yıldızlar Güreş Şampiyonası ile 7. Dünya İşitme Engelliler Güreş Şampiyonası, 2-12 Eylül 2023 tarihleri ​​arasında Kırgızistan’ın Bişkek kentinde devam ediyor. Turnuvada Türkiye’yi 24 milli sporcu temsil edecek. Şampiyonada sporcularımız ilk hafta aldıkları başarılı sonuçlarla toplam 13 madalya ve 2 kupa kazandı. Sporcularımızın aldığı sonuçlarla Greko-Romen Takımımız takım halinde şampiyon oldu ve bir ilke imza atarak şampiyonluk kupasını kazandı.

TORKU’NUN SPORCUSUNU ÇİÇEKLERLE KARŞILANDI

Milli takımda Konya’yı temsil eden ve dünya 3’üncüsü olan Torku Şeker Spor’un milli güreşçisi Alihan Bayraktar, madalyayla yurda döndü.

Daha önce Avrupa Şampiyonasını kazanan ve temmuz ayında yapılan son karşılaşmada Bişkek’te düzenlenen Dünya İşitme Engelliler Güreş Şampiyonası’na Türkiye Şampiyonu olarak katılma hakkı kazanan Alihan Bayraktar, ay yıldızlı formayla değerli bir başarıya imza atarak şampiyon oldu. Dünya 3’üncüsü olup bronz madalya kazandı.

Milli Takım’da Dünya üçüncüsü olan Torku Şeker Spor’un başarılı sporcusu Alihan Bayraktar, Konya Havalimanı’nda Torku Şeker Spor yetkilileri, antrenörü ve ailesi tarafından çiçeklerle karşılandı.

Mutluluğu gözlerinden okunan başarılı sporcu Alihan Bayraktar, “Şampiyon olmak isterdim ama bu benim ilk turnuvamdı, tecrübesizdim. Ancak ülkeme madalya getirdiğim için çok mutluyum. Takım olarak ilk kez Dünya Şampiyonluğunu kazandığımız için gurur duyuyorum. Ama gelecek yıl şampiyonluğu kazanacağıma söz veriyorum. Bir davam var, her zaman çok çalışarak başarılı olmak istiyorum. Torku Şeker Spor Onursal Liderimiz, PANKOBİRLİK Genel Lideri Sayın Ramazan Erkoyuncu’ya, kulübüm Torku Şeker Spor’a, antrenörlerime ve her zaman yanımda olan kıymetli aileme teşekkür ediyorum.”

Torku Şeker Spor Onur Lideri, PANKOBİRLİK Genel Lideri ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Erkoyuncu, ülkedeki tüm turnuvalarda madalya kazanan sporcuların başarılarını uluslararası şampiyonalarda da sürdürmesinden memnuniyet duyduğunu söyledi.

12 Eylül 2023’te bu ortada sona erecek şampiyonada Milli Grup’un ilk hafta dereceleri şöyle;

 • Eren UZUN Gençler Greko-Romen 77 kg Dünya Şampiyonu, Altın Madalya,
 • Kemal YILDIZ Gençler Greko-Romen 72 Kg Altın Madalya ve Dünya Şampiyonu,
 • Murathan ÇİMEN Gençler Greko-Romen 60 Kg’da Gümüş Madalya ile Dünya İkincisi, Kemal YURT Gençler Greko-Romen 55 Kg’da Gümüş Madalya ile Dünya İkincisi, Gençler Greko-Romen Grup Dünya İkincisi kategori,
 • Hamza KURAK 67 Kg’da Bronz Madalya ile Gençler Grekoromen Dünya Üçüncüsü,
 • Kürşat Kiraz 63 kiloda Büyükler Greko-Romen Dünya İkincisi, Bayram Aksu Büyükler 82 kiloda Greko-Romen Dünya İkinciliği, 82 kiloda Oğuzhan Şimşek Büyükler Greko-Romen Dünya İkincisi Gümüş Madalya 97 KG’da,
 • Mehmet Ali Yiğit Büyükler 72 kiloda Bronz Madalya ile Dünya 3’üncüsü oldu.
 • Mükremin Aktaş Büyükler 60 kiloda Greko-Romen Dünya Şampiyonu, Altın Madalya,
 • Atalay Aydemir Büyükler Greko-Romen 130 kg Altın Madalya Şampiyonu,
 • Ahmet Talha Kacur Büyükler Greko-Romen 87kg Dünya Şampiyonu Altın Madalya,
 • Alihan Bayraktar Büyükler 67 kiloda Bronz Madalya ile Greko-Romen Dünya Üçüncüsü,
 • Bayram Aksal Büyükler 77 kiloda Bronz Madalya ile Greko-Romen Dünya Üçüncüsü,
 • Greko-Romen Takımımız Dünya Takım Şampiyonu, Kupa.

haberturhal.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu