Haber

Cumhurbaşkanlığından yeni kabine için son dakika açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın A Haber’de yaptığı konuşmadan satırbaşları şöyle:

‘KILIÇDAROĞLU UYGUN BİR KAMPANYA YÜRÜTÜRDÜ’

İlk kez 2 turlu bir Seçim yaptık. Türk siyasi tarihi açısından rekor bir oy alındı. Millet İttifakı’nın siyasi liderleri seçimi kaybetti. Kılıçdaroğlu, 2. Tur’da bir ötekileştirme kampanyası yürüttü. Muhalefet ders almalı. Muhalefet hem parlamentoyu hem de cumhurbaşkanlığını kaybetti. Vatandaşı küçük düşürücü bir dil kullanmamalılar. PKK yandaşlarının açıklamasına muhalefet ses çıkarmadı.

Cahil, sürü benzeri sözlerle aşağılamak yerine, aynada kendine bakmak için döner. PKK temsilcilerinin Kılıçdaroğlu’na yaptığı açıklamalarla ilgili milletimize sunumlar yaptık.

Kılıçdaroğlu kendileriyle 1-2 ay konuşmadı. 2. Tıpta gürültü yapmaya başladı. Eminim Kemal Bey bu açıklamalardan rahatsız olmuştur. Burada öyle stratejik bir hata yaptılar ki bu seçimi kazanacaklarını sandılar. Kılıçdaroğlu, “Ey teröristler, siz kimsiniz ki bana destek açıklaması yapıyorsunuz. Ben sizinle savaşmaya geliyorum” diyemedi. Suriye’de bir operasyon yaptığımızda ilk itiraz ABD’den, AB’den ve koalisyondan geliyor.

Belki Meral Hanım haklıydı. Hatırlarsanız Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşıydı. Masayı terk etmişti. 3 gün sonra neden geldi, nasıl ikna edildi hala bilinmiyor.

SONRAKİ SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK?

Takvim, YSK’nın açıklayacağı tarih ve kesin seçim sonuçlarına göre işleyecek. YSK milletvekili kesin sonuçlarını ne zaman açıklayacak bilmiyorum. Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarının bu hafta açıklanması bekleniyor.

Cuma günü yemin töreni

Sonuçların açıklanmasının ardından yemin süreci başlıyor. Bir sonraki takvime devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımızın yemin edeceği akşam yemek daveti yapılacaktır. Büyük bir katılımla göreve başlama töreni düzenlenecek.

Yemin töreni ve kabine gelişmeleri Cuma günü olabilir.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BİDEN İLE GÖRÜŞECEK

Bu akşam Biden ile bir telefon görüşmem var. Sadece Biden ile değil, Fransa, İspanya ve daha birçok ülkenin cumhurbaşkanlarıyla da görüşme olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Altındağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu