Yaşam

Baroktan romantiğe klasikler akşamı

İstanbul Opera Topluluğu, Nilüfer Belediyesi Dr. Hüseyin Parkan Sanlıkol Müzik Enstrümanları Müzesi’nde harika bir konser verdi. Topluluk, “Baroktan romantiğe klasikler akşamı” ismiyle düzenlenen konserde sanatseverlere kıymetli opera yapıtlarından seçkiler sundu.

Nilüfer Belediyesi Dr. Hüseyin Parkan Sanlıkol Müzik Enstrümanları Müzesi, çok özel konserlere mesken sahipliği yapıyor. Dünyanın farklı kültürlerine ilişkin enstrümanların yer aldığı müzede, bu sefer İstanbul Opera Topluluğu (İOT), sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Opera ve müzik tutkunlarının ilgi gösterdiği dinletiye katılanlar ortasında Nilüfer Belediye Lider Yardımcısı Adem Vural, Nilüfer Belediye Meclisi Üyesi Mahmut Demiröz ve Sanlıkol ailesini temsilen Fethiye Sanlıkol da yer aldı. Opera sanatını hem ülkemizde hem de dünyanın farklı köşelerinde icra etmek ve tanıtmak amacıyla kurulan İstanbul Opera Topluluğu üyelerinden Serhan Bali, Meltem Ergin, Berfin Ayna, Metehan Pektaş, Cihan Ayhan ve Verda Karaçil Cerit, müzenin etkileyici ortamında sanatseverlere mükemmel bir konser dinleme fırsatı sundu.

Topluluk, “Baroktan romantiğe klasikler akşamı” başlıklı konserde dinleyenlerini, Barok Dönem’den Romantik Dönem’e uzanan, aryalar ve ensemble’lardan oluşan renkli ve doyurucu bir seyahate çıkardı.

Yurtiçi ve yurtdışında sahne tecrübesi olan yedi profesyonel opera müzikçisi ve bir piyanistten oluşan İstanbul Opera Topluluğu; Bach, Handel, Purcell, Mozart, Donizetti, Bellini, Verdi, Puccini, Sun, Ada, Çeşide üzere yerli ve yabancı bestekarların ölümsüz ezgilerini sundu. Müzik keyfi yaşayan dinleyiciler topluluğu ayakta alkışladı.

Konser sonunda İstanbul Opera Topluluğu ismine konuşan Serhan Bali, Nilüfer Belediyesi’ne konser imkanı sunduğu için teşekkür etti ve Nilüfer Belediyesi Dr. Hüseyin Parkan Sanlıkol Müzik Enstrümanları Müzesi’nde konser vermenin farklı bir keyif olduğunu belirtti. Nilüfer Belediyesi Kültür ve Toplumsal İşler Müdürü Nejla Aslan da sanatkarlara Lider Turgay Fazilet ismine teşekkür etti.

Nilüfer Belediyesi Dr. Hüseyin Parkan Sanlıkol Müzik Enstrümanları Müzesi her ay farklı isim, küme ve genç müzisyenleri ağırlamaya devam edecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu