Haber

Avrupa’nın İlk Spor ve Teknoloji Fuarı RUNKARA EXPO Ankara’da yapılacak

Avrupa’nın ilk sporve teknoloji fuarı RUNKARA EXPO Spor ve Teknoloji Fuarı 6-7-8 Ekim tarihlerinde Ankara’da düzenlenecek.

3 bin elit, profesyonel ve amatör koşucunun yer alacağı RUNKARA Uluslararası Yarı Maraton’un bir uzantısı olan fuara yaklaşık 25 bin kişinin katılması bekleniyor. Fuarda profesyonel sporcularla söyleşiler yapılacak, workshoplarda katılımcılarla buluşacak. Üç gün sürecek etkinlikte sponsorlar ve katılımcı markaların stantları kurulacak, federasyonlar ve sivil toplum kuruluşları yerlerini alacak. Sporcular için dinlenme alanı, interaktif aktiviteler, sponsor stantları gibi etkinliklerde tüm katılımcılar bir araya gelecek. Çocuklar için ilginç etkinlikler olacak.

VICTORIA BLYTH: ANKARA TURİZM VE SPOR KÜLTÜRÜNE KATKI SAĞLAYACAK Ankara’nın ekonomi ve spor kültürüne katkı sağlaması amaçlanan fuarla ilgili bugün bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Organizatör Victoria Blyth, Yarı Maraton Yarışı Yöneticisi Ali Atav ve EXPO ile Sponsor Yöneticisi Cansu Çınar ve basın mensupları katıldı. Fuar hakkında konuşan Blyth, “Runkara gibi ülkeler arası bir yarışı yeniden bir fuarla birleştirmek gerekiyordu. Gerekli hazırlıkları yaptık. Hepimiz çok heyecanlıyız. Runkara Spor ve Teknoloji Fuarı, dünyanın ilk fuarı olacak. Avrupa’da spor ve teknoloji alanında birçok spor branşı ve spor federasyonu fuarda yer alacak.3 gün sürecek fuarda spor firmaları stant kuracak.Geniş bir ziyaretçi katılımı bekliyoruz.Runkara ile Ankara’nın spor takvimini değiştirdik ve Expo Ankara’nın turizm ve spor kültürüne de büyük katkı sağlayacak.”

Sponsor Yöneticisi Cansu Çınar ise Amerika ve Japonya’daki spor ve teknoloji fuarlarını takip ederek Ankara’ya getirmek istediklerini belirterek, “Bizim için en değerli yönü sporu destekleyen bir fuar olması. Avrupa’da ve Türkiye’de sporu ve teknolojiyi büyütebilecek bir düzenleme yapmak istiyoruz” şeklinde konuştu. 25 binin üzerinde katılımcı bekliyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Altındağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu