Haber

Akyaka’da korkutan deniz suyu çekimi 50 metreye ulaştı

Akyaka’da korkutan deniz suyu çekimi 50 metreye ulaştı

Bir hafta önce 15 metre olan deniz suyu çekimi 50 metreye ulaştı.

MUĞLA – Muğla’nın sakin ilçesi Akyaka Mahallesi’nde bir haftadır deniz suyunun iç kesimlere çekilmesi sürüyor. Bir hafta önce 15 metre olan deniz suyu çekimi 50 metreye ulaştı.

Akyaka’ya hafta sonu tatili için gelen vatandaşlar sahildeki işyerlerinde güneşin tadını çıkarırken, çocuklar deniz suyu çekilmesinin 50 metreye ulaşmasının ardından oluşan su adacıklarında oyun oynayarak vakit geçiriyor.

Bir hafta önce 15 metre olan deniz suyu çekimi, bir haftadır gelgit olaylarıyla devam ediyor. Ocak-Nisan aylarında ve Eylül-Kasım aylarında mevsim değişikliklerinden dolayı çekilen deniz suyu gün be gün eskiyordu. Akyaka’da bir hafta önce 15 metreye ulaşan deniz suyu çekilmesi zaman zaman tekrar su seviyesine çıkarken, bugün deniz suyu çekilmesinin 50 metreye ulaştığı ve halen çekilmenin devam ettiği görüldü.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Su Kaynakları Bölümü Öğretim Üyesi ve Coğrafi Bilgi Sistemleri Merkezi Başkanı Doç. Dr. gezegenlerin, ayın ve dünyanın konumuna bağlı olarak bu değişim tesirler bazen daha fazla bazen daha az olabilir tsunami gibi tesirler uzak kıyılarda depremden hemen sonra veya saatler içinde etkisini gösterir. depremden kaynaklandığını söylemek bizim için doğru değil. Öte yandan gezegenler, denizler kadar kıtaları da etkiliyor. Özellikle “Gezegenlerin etkilerinin tam anlamıyla daha az bütünleştiği dönemdir. ay dönemleri. Ancak literatürde büyük ölçekli sarsıntıların gelgit hareketlerinde veya gezegen ortası etkilerde önemli etkileri olduğunu söyleyebiliriz” dedi.

saraykentajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Altındağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu