Haber

Afrin’de Canlı Bomba Eylemi Hazırlığındaki 2 Terörist Yakalandı

Afrin’de canlı bomba eylemi hazırlığındaki Suriye uyruklu 2 PKK/YPG’li terörist, düzenlenen operasyonla yakalandı.

Terör örgütünün Suriye’de yapmayı planladığı eylem engellendi

Edinilen bilgeye göre, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı koordinesinde Hatay İstihbarat Şube Müdürlüğünce yürütülen istihbari çalışmalarla PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütünün Suriye’de yapmayı planladığı aksiyon engellendi.

Emniyet gruplarının 18 Mayıs 2022’de Afrin Eşrefiye Mahallesi’ndeki bir restoranda canlı bomba aksiyonu hazırlığında bulunan M.E.S. ve K.H. isimli Suriye asıllı 2 bayan teröristin yakalanmasının akabinde aylarca süren takip sonucunda yarım kalan hareketi tamamlamak üzere örgüt tarafından eğitim verilerek Afrin bölgesine gönderilen L.T. ve A.Ş. isimli Suriye asıllı 2 erkek örgüt mensubu daha gözaltına alındı.

4 elektrikli fünye ve 2 uzaktan kumandalı devre yakalanmıştı

Afrin merkezde bugün gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan Suriye asıllı 2 erkek örgüt mensubunun söz süreçlerine devam edildiği öğrenildi.

Emniyet üniteleri 18 Mayıs’ta Afrin Eşrefiye Mahallesi’nde canlı bomba hareketi hazırlığındaki M.E.S. ve K.H. isimli Suriye asıllı 2 bayan teröristi, üzerlerinde yaklaşık 5 kilogram 600 gram bilye ile güçlendirilmiş patlayıcı, 4 elektrikli fünye ve 2 uzaktan kumandalı devre ile yakalamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu