Ekonomi

Adıyaman Belediyesi Güneş Enerji Santrali Projesinin 1. Etabı Tamamlandı

Adıyaman Belediyesi’nin projelerinden biri olan ve enerji giderlerinin minimuma indirileceği Güneş Enerjisi Santrali Projesi’nin ilk etabı tamamlandı.

Adıyaman Belediyesi ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın yararlanıcısı olduğu, Avrupa Birliği fonlarından sağlanan Güneş Enerjisi Santrali Projesi’nin ilk etabı tamamlandı. Yaklaşık 1 MW büyüklüğündeki proje, kısa sürede Adıyaman Belediyesi’ne devredilecek olup, il merkezinin elektrik maliyetlerinin ciddi oranda düşürülmesi hedefleniyor.

Çalışmaları yerinde inceleyen Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, “Şu anda Bahçecik İlçesi’ndeyiz ve burada Güneş Enerjisi Santrali Projesi’nin işletmeye alınmasına başlandı. İnşallah kısa sürede resmi prosedürler tamamlanırsa devredilecek proje de devreye girecek” dedi. Belediyemize yaklaşık 1 megavat büyüklüğünde olacak ve ülkemize ciddi bir yük bindirecek. Elbette bununla yetinmeyeceğiz.” “4.6 megavatlık bir başvurumuz daha var ama depremden dolayı biraz ertelendi. İnşallah o proje hayata geçtiğinde Adıyaman Belediyesi’nin elektrik maliyetinin büyük bir kısmını karşılayacak. Şimdiden ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Umarım yeni projelerde buluşmaya devam ederiz” dedi.

Adıyaman’ın yenilenebilir enerji kaynaklarının değerli projelerle birleştirilmesini sağlayan Adıyaman Belediyesi, kent merkezinde önemli tasarruf sağlayacak projelere imza atmayı planlıyor. – ADIYAMAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Altındağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu