Haber

Tekirdağ’ın kurtuluşunun 101. yıl dönümü

Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, Tekirdağ’ın kurtuluşunun 101. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Soytürk, mesajında, Kurtuluş Savaşı sırasında ülkenin dört bir yanında onurlu mücadeleler verildiğini, şanlı destanlar yazıldığını belirtti.

Türk milletinin, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde büyük bir destan yazdığını belirten Soytürk, “Milli Mücadele döneminde gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine kadar her kesimden halkımız mücadele verdi. Maddi ve manevi her türlü fedakarlığı yaparak, tüm varlığını ortaya koyarak vatanı savunur.Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, her türlü zorluğa rağmen yürütülen bu mücadele, Başkomutanlık Muharebesi ile zaferle sonuçlandı. Bu büyük zaferler sayesinde işgal altındaki diğer topraklarımız da kurtarılmıştır. Kurtarılan topraklarımızdan biri de Misak-ı Milli sınırları içerisinde yer alan Üç Kemal’dir. “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkesi, Yahya Kemal Beyatlı, Namık Kemal, Marmara’nın incisi Tekirdağ’ımızdır” dedi.

Soytürk, Tekirdağlıların tüm tarihi olaylarda ve kurtuluş yolunda her zaman devletinin yanında olduğunu vurguladı.

Tekirdağ’ın kurtuluş gününü kutlayan Vali Soytük, açıklamasında şunları kaydetti:

“Bu anlamlı gün, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmekte, milli dayanışma ve sevincimizi bir kez daha yaşamamıza vesile olmaktadır. Geçtiğimiz yüzyılın başında istiklal mücadelesini zaferle sonuçlandıran milletimizin el ele vererek gelecek mücadelesini başarıyla sürdürmesi ne mutlu bize. Bugün milli ruhumuza ve şuurumuza sahip çıktığımız sürece, ülkemize olan sevgi ve aidiyetin her zaman güçlü kalacağına, ülkemize yönelik her türlü tehdidin sonuçsuz kalacağına, halkımızın bu uğurda özgürlük ve barış içinde yaşayacağına inanıyorum. Kutsal vatanımızın her karışı için kahramanca mücadele eden, milletimiz için gönüllerini siper eden tüm şehitlerimize ve gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. “Minnet ve duayla anıyor, Tekirdağ’ın Kurtuluş Bayramını duayla kutluyorum. Allah bir daha milletimize o günleri yaşatmasın.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
koşuyolu evden eve nakliyat
Altındağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu